Adblocker kullanmak ahlaksızlık mıdır?

Nacizane fikrim televizyonda dizi aralarında reklamlar çıktığında kanalı değiştiriyorsan o zaman buda ahlaksızlık. Tek farkı farklı platform olması.
Net bir şekilde adblockta ahlaksızlık değildir. Üstüne çok düşünmeye gerek yok.

Bazı haber siteleri Adblock kullananların sitede dolaşmasına izin vermiyor, böyle bir eklenti mevcut.
Rahatsız olan site sahibi reklam engelleyici kullananları engeller, olur biter.
Aslında o da aşılabiliyor, F12'den kodları silip yine dolaşılabiliyor. Üşenmemek lazım tabi her sayfa için aynı şeyi yapman gerekiyor.

Bence ahlaksızlık ama duruma göre değişir. Karşıma çıplak kadın fotoğrafı çıkarırlarsa kullanırım. Adam akıllı bir şekilde reklam koyarlarsa ve fazla abartmazlarsa o zaman kullanılmamalı diye düşünüyorum.

Hayır bence o zamanda kullanılmalı çünkü reklamlar genelde çok rahatsız edici oluyor mesela ben hiçbir yerde kapatmam hem sayfalar daha hızlı oluyor hem rahatsız edici şeyler olmuyor ha doğru mu dersin orası kişiye kalmış ben doğru olduğunu düşünüyorum çünkü o reklamları koyarak insanları rahatsız etmek doğru ise o reklamları engelleyerek daha pürüzsüz ve rahat gezmek de doğru olmalı.

Hayır bence o zamanda kullanılmalı çünkü reklamlar genelde çok rahatsız edici oluyor mesela ben hiçbir yerde kapatmam hem sayfalar daha hızlı oluyor hem rahatsız edici şeyler olmuyor ha doğru mu dersin orası kişiye kalmış ben doğru olduğunu düşünüyorum çünkü o reklamları koyarak insanları rahatsız etmek doğru ise o reklamları engelleyerek daha pürüzsüz ve rahat gezmek de doğru olmalı.
Hocam o reklamlardan para kazanıyorlar. Gökten para inmiyor. Tabii abartmamaları lazım.

Fikrim sabit benim. Bilenler az diye kullanmamızın doğru olduğu manasına gelmiyor.

İlk attığıma ve buna bakarsanız artık reklam koymanın da suyunu çıkarttıklarını anlarsınız hem de o fotoğrafı attıktan sonra PC'yi çok da kullanmamıştım toplasam 45dk ancak eder.

1616607294610.png

İlk attığıma ve buna bakarsanız artık reklam koymanın da suyunu çıkarttıklarını anlarsınız hem de o fotoğrafı attıktan sonra PC'yi çok da kullanmamıştım toplasam 45dk ancak eder.

Eki Görüntüle 939069
Zaten abartmamalarının gerek olduğunu söyledim. Abartıyorlarsa sakınca yok bence. Bir de müstehcen şeyler çıkıyor. Ona sinirleniyorum.

Zaten abartmamalarının gerek olduğunu söyledim. Abartıyorlarsa sakınca yok bence. Bir de müstehcen şeyler çıkıyor. Ona sinirleniyorum.

Ben de kötü şeyler de çıkmıyor fakat sayfada yer kaplamaları, yavaşlatmaları, gereksiz olmaları engellemem için sebepler mesela ben Technopat'te kullanmadığım tuşları uBlock ile sildim ki o tuşlara reklamlardan daha çok tıklamışımdır ben onları engelliyorsam reklamları neden engellemeyeyim?

Geri
Yukarı