Adeks Store deneyimim

64502

Kilopat
Makaleler
5
Yaklaşık 2.5 hafta önce Adeks’ten aldığım RAM’lerden biri bozuk çıkmıştı ben de onlara yollamıştım. Ellerine ulaştıktan 1.5 hafta sonra ulaşım sağladılar ve ellerinde aynısının olmadığını 3200MHz ile değişebileceklerini ya da para iadesi yapabileceklerini söylediler. Ben de aynı fiyata alamayacağım için tabii ki 3200MHz ile değişilmesini istedim. Hafta sonu girdi araya doğal olarak bilgi alamadım. Pazartesi servise stok sorduk cevap bekliyoruz diye dönüş geldi. Çarşamba iki kere birkaç saat arayla gelişme var mı diye sordum ikisine de görüldü atıldı. Perşembe sinirlerimin de bozulmasıyla sabah kalktığım gibi yine sordum, bu sefer de bu kadar bekletmelerine rağmen ellerinde değişecek RAM bulunmadığını savundular. 610 TL’ ye almıştım şu an minimum 650 TL o da kara cuma indirimlerinden dolayı. İadeyi geciktirirlerse zararım RAM’in fiyatına oranla çok olacak. Bu yüzden ne zaman olur diye sordum fakat yine görüldü yedim. Gerçekten rezalet, sen kurumsal bir firmasın görüldü atmak ne?

E9328BAE-37A1-4DF7-BCF1-97634B08E4D5.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir şey beklemiyorum sadece alışveriş yapmayı düşünen arkadaşlara satış sonrası desteklerinin nasıl olduğunu göstermek istedim.
Ayrıca hala mesajıma görüldü atmaya devam ediyorlar.

THH'ye başvur kardeşim. Ayıplı maldan sorumluluk kapsamında doğan zararlarını da isteyebilirsin. O zamanki fiyatla şu anki piyasa arasındaki fark senin zararındır.

THH'ye başvur kardeşim. Ayıplı maldan sorumluluk kapsamında doğan zararlarını da isteyebilirsin. O zamanki fiyatla şu anki piyasa arasındaki fark senin zararındır.
Yanlız bu piyasa farkı sayılmaz.Bu sitenin kendi insiyatifiyle ürüne eklediği indirimdir.Koskoca firmaler bunu düşünmeyecek kadar aptal değiller.Minicik şekilde reklamlarında tanıtım afişelrinde yazar.bu şekilde bir hakkın olmadığını.

Aradaki fark falan da umrumda değil adamlar iademi yapmıyor şu an. Sabahtan beri attığım bütün mesajlara görüldü atıyorlar. Kesinlikle bir daha alışveriş yapacağım bir yer değil. Ülkedeki diğer sistemler gibi THH'de rezalet çalışıyor, oraya verip 6 ay daha bekleyemem.

Yanlız bu piyasa farkı sayılmaz.Bu sitenin kendi insiyatifiyle ürüne eklediği indirimdir.Koskoca firmaler bunu düşünmeyecek kadar aptal değiller.Minicik şekilde reklamlarında tanıtım afişelrinde yazar.bu şekilde bir hakkın olmadığını.
"Bu şekilde bir hakkın olmadığına" firmalar değil kanun koyucu karar verir. Ayıplı maldan doğan zarar istenebilir (Bkz: Türk Borçlar Kanunu, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun). Ha bunun için uğraşırsın, üzerinden saçma süreler geçer o ayrı mesele. O zarara uğrayan kardeşimizin bileceği bir iştir.

Hiçbir şekilde aradaki farkı ödemediler. Üstüne kendi mağazalarında da stok olmadığını olsa ordan yollayacaklarını belirttiler, bunu yaptıklarında sitede aynı RAM'i utanmadan 10+ stok ile satıyorlardı... Ben bir daha yanından bile geçmem. Konuyu güncellemek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı