Adidas Garanti İşleyişi

FurkanAltun

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Arkadaşlar oturduğum yerdeki AVM'de In Street üzerinden Adidas koşu ayakkabısı aldım. Normalde sadece koşu takımına girdiğim sırada kullanacak, günlük giyecektim ama geçen top oynadım bu ayakkabı ile. Daha sonra da eve gelince sol ayakkabının önünde küçük bir patlama olduğunu gördüm. Bunu In Street'e gidip anlatacağım ama sizce garanti süreci nasıl işler? İnternette okudum ve 30 gün sürenler var bile diyorlar. Hele 30 gün sürüp kullanıcı hatası diye çıkarsa ki büyük ihtimalle öyle çıkacaktır düşüncesindeyim ama şansımı denemek istiyorum. Ayakkabıya 270 TL vermiş olmam lazım. Faturası duruyor. 6 ay garantisi de var. Nasıl bir yol izlemem gerek? Adidas garanti konusunda iyi diyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle birincisi In Street gerçekten çok kötü bir firma. Defolu ürün mü satıyorlar ne herkesin ayakkabısında patlamalar oluyor. İkinci olarak da koşu ayakkabısıyla top oynamanız yanlış bir şey. Büyük ihtimal kullanıcı hatası diye geri göndereceklerdir ama siz yine de şansınızı deneyin.

Adidas ve Nike'nin ana bayilerinden alınan ürünler ve site üzerinden alınan ürünler için bence ayrı politika uyguluyorlar. Yan mağzalarda aynı protokol uygulanmıyor kanaatımce. Göndermeyi deneyebilirsiniz ama büyük bir ihtimal kullanıcı hatası çıkabilir denemeke fayda var. Nike sitesi üzerinden aldığım ayakkabının üstündeki kumaşlarda yırtılmalar oldu ve 1 sene geçmiş olmasına rağmen tekrar iade alındı aynı politika Adidas'tada var fakat In Street, Boyner gibi mağzalarda bu kadar üstüne düşmüyor ürünlerinin bence. Tavsiyem bundan sonra resmi satış yerleri ve site üzerinden ayakkabı almaya özen gösterin, mağzalarda deneyip üstelik resmi sitede fiyatlar daha aşşağı bile olabiliyor ve sonrasında problemsizce iade edebiliyorsunuz.
Adidası bilmiyorum fakat Nikede site üzerinden alınan bir ayakkabı herhangibi bir problem olmasa bile 30 gün içinde iade edebiliyorsunuz.

Adidas ve Nike'nin ana bayilerinden alınan ürünler ve site üzerinden alınan ürünler için bence ayrı politika uyguluyorlar. Yan mağzalarda aynı protokol uygulanmıyor kanaatımce. Göndermeyi deneyebilirsiniz ama büyük bir ihtimal kullanıcı hatası çıkabilir denemeke fayda var. Nike sitesi üzerinden aldığım ayakkabının üstündeki kumaşlarda yırtılmalar oldu ve 1 sene geçmiş olmasına rağmen tekrar iade alındı aynı politika Adidas'tada var fakat In Street, Boyner gibi mağzalarda bu kadar üstüne düşmüyor ürünlerinin bence. Tavsiyem bundan sonra resmi satış yerleri ve site üzerinden ayakkabı almaya özen gösterin, mağzalarda deneyip üstelik resmi sitede fiyatlar daha aşşağı bile olabiliyor ve sonrasında problemsizce iade edebiliyorsunuz.
Adidası bilmiyorum fakat Nikede site üzerinden alınan bir ayakkabı herhangibi bir problem olmasa bile 30 gün içinde iade edebiliyorsunuz.
Aynen öyle, arkadaşa katılıyorum. Bu mevsimlerde Adidas ve Nike'ın resmi sitelerinde çok iyi indirimler oluyor.

İn Street üzerinde indirim kodu kazanmıştım ondan ordan aldım. 270 TL yazmışım bu arada 210 TL'ye almışım.

Daha önceden FLO'dan almıştım Nike Airmax. Orası da berbattı. Ayakkabı berbat kokuyordu bir de toz falan tutmuş. Tinerle temizlemiştim o zaman.

Adidas'dan bende spor ayakkabı almıştım, ön tarafı 2 ay da yırtıldı başta kabul etmediler sonra Tüketici Haklarına başvurdum parayı geri ödediler.

Adidas'dan bende spor ayakkabı almıştım, ön tarafı 2 ay da yırtıldı başta kabul etmediler sonra Tüketici Haklarına başvurdum parayı geri ödediler.
Benimki daha 2 ay bile olmamıştır. 3-4 hafta oldu. Yalnız top oynayıpta patladığı belli olmuyor yani şut çekme kısmında bir şey yok bağcıkların hemen altında küçük bir delik var. Ön tarafı da biraz patlama gibi. Büyük ihtimalle götüreceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı