Adil Kullanım Kotası ve MTU Efsanesi!

İdm ile yaklaşık 1150 kb/s.Hattım en fazla 13 mbit destekliyor maalesef :( @Silinen üye
bg2Qr0.png

Çok iyi peki her sitede mi yoksa bazı sitelerde mi?

Ayrıca MTU değerini değiştirmeden önce hızınız 300'e düşmüş müydü? Ve A.K.K. uyarısı aldınız mı internet tarayıcınızı açınca?

Evet her indirme yaptığımda ulaşıyorum o hıza.Bu ayarları yapmadan önce 400 kb ile iniyordu saniyede.Donanım haber de bir konuda görmüştüm bugün 'size en uygun mtu değerini bulun' diye bir konuydu orada denilenleri yaptım sadece :D

Anlamadığım nokta default olarak değerin zaten 1492'ydi, şu an da 1492 nasıl oldu da hızın arttı? : D

Yoksa şu an 1464 mü değerin?

Of sanırım genel olarak bir problem var kesinlikle bu işin kokusu yakında TTNET tarafından duyulacak ve önlem alınacaktır. Çünkü aynı şey bende de oldu. MTU 400 yaptım hızım yükseldi sonra 1492 yaptım hız yüksek kaldı hatta daha da arttı... :( Şu an 1492'de devam ediyorum internet hayatıma. Bakalım ne zamana kadar böyle sürecek.

Ama VK videolarını indirmeye çalışırken hızım eskisi gibi.. bir artma yok.

@transformers_78 bir de herhangi bir VK sitesine upload edilmiş film indirmeyi dener misin bakalım hızın ne olacak?

Eskiden ben mtu değerini 392 yapıyordum. Sadece torrentte işe yarıyordu.Bugün sizin burada ki konuyu gördüm.Sonra google da bir arama yapayım dedim bana en uygun mtu değeri neymiş diye. Donanım haberdeki konuyu gördüm. Oradakileri uyguladım.Sonra buralara kadar geldik işte :D @Silinen üye

Son düzenleyen: Moderatör:
VK'ya upload edilmiş bir video dosyası indirmeyi dener misiniz? Yalnızca hızınıza bakmak için 1 dk sonra kapatın indirmenize gerek yok tamamen.

"İnsan gerçekten hayret ediyor!" demek istiyorum. Hahah şanslısınız sizde tam performans sağlamış MTU değeriniz.

Neyse ben, bana lazım olanla idare ediyorum. 1.2 Mb torrent hızım bana yeter : D 300 kb'tan iyi sanırım?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı