Adım Adım Work and Travel Süreci

Yanlis anlama ama hep low-level isler yapiyorsun ve bunu yapmak icin de para veriyorsun.
Bunun farkında olup gidiyorum, neden yanlış anlayayım. Şöyle söyleyeyim. Bana kendimi geliştirme, İngilizcemi geliştirme, yeni bir ülke gezme imkanı veriliyorsa ve çalışmama bağlı olarak bunu bedavaya, hatta kâr ederek yapmamı sağlıyorsa o işlerde çalışmamak için programı mantıksız bulmak, egolu davranmaktan başka bir şey değil.

Sen de yanlış anlama ama zaten egolu ve rahatına aşırı düşkün biriysen başka programlara bakman gerek. Kendi kişisel özelliklerimizden dolayı mantıksız bulduğumuz programa gitmeyi düşünen diğer insanları yollarından döndürmeyelim.

İş Fuarı hakkında bilgilendirme konuya eklendi.
İş görüşmesinin sonucu konuya eklendi.

Bunun farkında olup gidiyorum, neden yanlış anlayayım. Şöyle söyleyeyim. Bana kendimi geliştirme, İngilizcemi geliştirme, yeni bir ülke gezme imkanı veriliyorsa ve çalışmama bağlı olarak bunu bedavaya, hatta kâr ederek yapmamı sağlıyorsa o işlerde çalışmamak için programı mantıksız bulmak, egolu davranmaktan başka bir şey değil.

Sen de yanlış anlama ama zaten egolu ve rahatına aşırı düşkün biriysen başka programlara bakman gerek. Kendi kişisel özelliklerimizden dolayı mantıksız bulduğumuz programa gitmeyi düşünen diğer insanları yollarından döndürmeyelim.

İş Fuarı hakkında bilgilendirme konuya eklendi.
İş görüşmesinin sonucu konuya eklendi.

Rahatina duskun olmakla alakasi yok bunun. Garsonluk muhendislikten daha rahat bir is olabilir bazi durumlarda. Benim altini cizdigim nokta, universite seviyesindeki insanin dusuk seviye islerde calisiyor olmasi. Herkes "ne is olsa yaparim abi" modunda olmak zorunda degil ya da bu modda olmamak egolu olmak degil, kendine duydugun saygiyla alakali bir sey. Gidip gitmeme kararini verecek insan zaten benim fikrimi umursamayacaktir, o yasa gelen insan dogru karari kendisi verecek olgunluktadir. Ben fikir belirtiyorum yalnizca. Yurt disina illa gidilecekse bence degisim programlariyla gidilmeli. Bence.

Üzgünüm ama maalesef buraya gelemiyeceksin bu yaz.
Yüksek ihtimalle de şirketine paranın tamamını ödediysen eğer $1000-1300ARASI kestinti yapacak ve bununla birlikte $180+35 daha uçmuş olacak.
Peki neden?
Şirketler buradaki sponsorlarla ödeme yapıyor iş yerleştirmesi, konaklama gibisinden bunun için şirket kesinti yapacak
Türkiye'deki arkadaşına aynı gemidesiniz
Sadece stay positive diyorum.
Umarım atlatırız bu durumları atlatırız ama görüntü açık ve net.
Tavsiye olarak Mehmet Öz'ü takip et.

@Amazondropshp0 maalesef. Kesin konuşmak doğru değil aslında, henüz gerçekten kimse net bir şey söyleyemiyor ama iptal olma ihtimalini bir tık daha yüksek görüyorum ben. Avukatlarla konuştuk, şirketlerin bu kesintisinin tam anlamıyla yasal olmadığını ve hakkımızı gerekli yerlerde ararsak tüm ücreti iade alabileceğimizi söylediler.

Beklemekten başka çare yok, Mayıs ayında netleşir.

Okudum da İngilizcem iyi değil ve çok zor gibime geliyor.
Basit bit İngilizce yeterli oluyor. Zaten sorulan sorular için detaylı cevaplar istemiyorlar fakat bazı yerlerde kendini tabii ki ifade edebilmen gerekiyor.

Şu anda beklemedeyiz, normalde uçak biletim 25 Mayıs idi, iptal oldu. Program iptal edilmezse Haziran sonu veya Temmuz başı gibi gidebiliriz gibi gözüküyor.

Umarım ben de bir gün Amerika'ya gidebilirim.
Umarım :)

Geri
Yukarı