Adım yılana çıktı

Fronzy

Centipat
Herkese merhaba, bundan bir 3 4 hafta önce kız arkadaşlarım sınıftan bir kız ile konuşmaya geldi(benim arkadaşlarım ile sınıftaki kız arkadaş).
Bunlar konuştuktan sonra arkadaşlarımın arkasından küfür ve hakaret etti. O akşam ben bu durumdan rahatsız olduğum için bunu arkadaşlarıma söyledim. O gün bu gündür 4-5 gündür yılan muamelesi görüyorum derste bile onlara karışmama rağmen bu durumda ne yapmalıyım? Sınıf öğretmenim ile konuşmayı düşünüyorum ayrıca söyleyerek yanlış mı yaptım sizce? Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet mümkün olduğunca iletişim kurmamaya çalışıyorum fakat onlar gelip benimle uğraşmaya devam ediyor.
Lisedeyken, çevremde bu tarz zorba insanlar vardı. Onlarla arkadaşlık kurduğumda, fark etmeden ben de zorba olmaya başlamıştım. Sonradan onlardan uzaklaşıp yine eski insan halime döndüm. O zamanlar beni en çok sinirlendiren şey, birine laf atığımda sanki hiç var olmamışım gibi tepkisiz kalmalarıydı. İnsan, böyle durumlarda kendini değersiz hissediyor. Sana tavsiyem, asla kale alıp tepki verme.
Aşırı "kudurtucu" oluyor. 😀

Lisedeyken, çevremde bu tarz zorba insanlar vardı. Onlarla arkadaşlık kurduğumda, fark etmeden ben de zorba olmaya başlamıştım. Sonradan onlardan uzaklaşıp yine eski insan halime döndüm. O zamanlar beni en çok sinirlendiren şey, birine laf atığımda sanki hiç var olmamışım gibi tepkisiz kalmalarıydı. İnsan, böyle durumlarda kendini değersiz hissediyor. Sana tavsiyem, asla kale alıp tepki verme.
Aşırı "kudurtucu" oluyor. 😀

Aslında başlarda hiç tepki vermedim susarlar diye fakat geçen hafta artık karşılık vermeye başladım yanlış mı yapıyorum.

Bence hiç duymayın ve karşılık bile vermeyin. Sınıf öğretmeninize söylerseniz elbet konuşur fakat bu çözüm değil. Bu sefer onun üzerinden devam ederler. Görmemezlikten gelin ve umursamayın. Sessizlik en büyük haykırıştır sonuçta.

Geri
Yukarı