ADLS'den VDSL'e geçilirse hat sorunları düzelir mi?

Ali koray kara

Centipat
İnternet sağlayıcım olan Vodafone'dan 16Mbps'a kadar olan ADSL paketi aldım. Taahhütü Ekim'de bitecek. Taşınmadan önce 6Mbps alabiliyordum ama taşındıktan sonra 2 Mbps'lere kadar çakıldı. Alt yapı sorgulamadan baktığımda altyapımın Hipernet destekledigini gördüm. ADSL'den VDSL'ye geçsem sorunum düzelir mi? Kaç Mbps alabilirim ve cayma bedeli ödetirler mi? VDSL'ye geçmek için ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• Fiber İnternet Altyapı Nerede ve Sorgulama _ Millenicom - Google Chrome 17.03.2020 13_21_42.png
    Fiber İnternet Altyapı Nerede ve Sorgulama _ Millenicom - Google Chrome 17.03.2020 13_21_42.png
    809,4 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet sağlayıcım olan Vodafone'dan 16Mbps'a kadar olan ADSL paketi aldım. Taahhütü Ekim'de bitecek. Taşınmadan önce 6Mbps alabiliyordum ama taşındıktan sonra 2 Mbps'lere kadar çakıldı. Alt yapı sorgulamadan baktığımda altyapımın Hipernet destekledigini gördüm. ADSL'den VDSL'ye geçsem sorunum düzelir mi? Kaç Mbps alabilirim ve cayma bedeli ödetirler mi? VDSL'ye geçmek için ne yapmalıyım?
İnternet sağlayıcın ile iletişime geçermisin?

16 Mbps 16 MB/s değildir.
1584442250463.png

Aslında ADSL 16 Mbps'ye kadar destekliyor diye biliyorum, ben de ADSL2+ kullanıyorum indirme hızım 13/14 Mbps. Bence modeme bir reset atıp yeniden kurulum yapın ve hız testini ethernet kablosunu bir cihaza bağlayarak gerçekleştirin. Mevcut ekteki resmi de kaldırmanızı öneriyorum. Eğer hiçbir değişiklik olmazsa İSS'nizin müşteri hizmetlerini arayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı