Adobe ile grafik tasarım yapılır mı?

Hocam peki Adobe'den ise hangi programlar değilse hangi programı kullanmalıyım?
Bir 3d çizim programı kullanmanız şart. Herhangi bir 3d yazılımıyla endüstriyel ürünler tasarlayabilirsiniz. Örneğin "Blender" adlı 3d yazılımı ücretsiz ve oldukça popüler olduğu için internet üzerinde ders içerikleri çok var. Tercihleriniz arasında bulundurabilirsiniz bu yazılımı. Ancak bunlar bir yana endüstriyel tasarım ilgi alanım olmadığı için bilgim yok tercihlerden. Bahsettiğiniz ürün veya benzerleri için en çok hangi 3d yazılımı tercih ediyorlar sektörde bunu bilmiyorum. Farklı bir konu açıp bu alanda çalışan insanlardan tavsiye almanız daha iyi olur.

Bir 3D çizim programı kullanmanız şart. Herhangi bir 3D yazılımıyla endüstriyel ürünler tasarlayabilirsiniz. Örneğin "Blender" adlı 3D yazılımı ücretsiz ve oldukça popüler olduğu için internet üzerinde ders içerikleri çok var. Tercihleriniz arasında bulundurabilirsiniz bu yazılımı. Ancak bunlar bir yana endüstriyel tasarım ilgi alanım olmadığı için bilgim yok tercihlerden. Bahsettiğiniz ürün veya benzerleri için en çok hangi 3D yazılımı tercih ediyorlar sektörde bunu bilmiyorum. Farklı bir konu açıp bu alanda çalışan insanlardan tavsiye almanız daha iyi olur.

Hocam şöyle diyeyim benim babamın bir arkadaşı var adı Ali olsun ismini bilmiyorum neyse Ali 2sene üniversite okumuş bu konu ile alakalı sonra fabrikaya gidiyor bütün gün bilgisayar başındaymış işi, 25.000TL alıyormuş maaş benim oturduğum yerde iyi babamda o yüzden oğlum sende öğren falan filan dedi o yüzden buraya danışıyım dedim teşekkürler gene de ilgilendiğin için.

Hocam ayrıntısız söylemek gerekirse bir fabrika var bu fabrikada diyelim tırların arkasındaki şeyi bağlamak için yapılan aparat mı denir o yapılıyor bir adam var bu adam o aparat ın parçalarını tasarlıyor makineye veriyor makine artık demir ya da ne malzeme ise aynısını basıyor bu hangi kategori oluyor.

Tasarladığı şey hangi kategori olur ?
Makine imalatı catia veya fusion 360 la yapabilirsin ama mekanik bilgin olması gerekir.

Hocam ayrıntısız söylemek gerekirse bir fabrika var bu fabrikada diyelim tırların arkasındaki şeyi bağlamak için yapılan aparat mı denir o yapılıyor bir adam var bu adam o aparat ın parçalarını tasarlıyor makineye veriyor makine artık demir ya da ne malzeme ise aynısını basıyor bu hangi kategori oluyor.

Tasarladığı şey hangi kategori olur?

Rhino, 3D Max, Blender daha çok işinizi görür

Geri
Yukarı