Çözüldü Adobe Illustrator A4 çıktısı tam A4 boyutunda olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Projeyi açarken A4'e tıklıyorum. Bütün sayfası doldurmayacak şekilde şekiller yapıp png çıktısı alıyorum ama A4 boyutunda değil yaptığım cisim boyutunda çıkıyor.

Ben bunlar ile A4 kağıdına yazıcıdan çıktı alacağım. Tam A4 boyutunda olması lazım.

Önceden birkaç tane çıkarmıştım bir yolunu bulup ama şu an nedense olmuyor. Zaten öncekiler de yazıcıdan kötü çıktı. Kenardan kayıp durdular.

A4 için yapabileceğim ayarlamaları söyler misiniz?
PNG çıktısı alırken şunlar yazıyor.
  • Resolution (4,18,36,72....) -> Bunu kaça almam A4 için iyi?
  • Anti-Aliasing: ?
  • Interlaced: ?

A4 dikine bir diktörtgen. Ben mesela kare ekleyince PNG çıktısı olarak kare veriyor.
Bana A4 şeklinde PNG çıktısı lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bunun için en iyi format PDF'tir. Eğer çıktı alacaksanız PDF olarak kaydedin. Resolutionu da 300 yapabilirsiniz.
İşe yaramadı.
Yazdırma seçeneklerinden yazıcı ayarlarıyla oynaman gerekiyor.
Veya PNG'yi kullandığın yazıcı üzerinden doğrudan çıktı alacak şekilde yapabilirsin.
Sorunu anlamamışsın. A4 dikine bir dikdörtgen. Ben mesela kare ekleyince PNG çıktısı olarak kare veriyor.

Screenshot (68).png

Bu seçenek açık olmalıymış. Bir Hindistanlı arkadaşın videosu sayesine çözdüm.
Veya PNG'yi kullandığın yazıcı üzerinden doğrudan çıktı alacak şekilde yapabilirsin.

Artı -1 Eksi
Projeyi açarken A4'e tıklıyorum. Bütün sayfası doldurmayacak şekilde şekiller yapıp PNG çıktısı alıyorum ama A4 boyutunda değil yaptığım cisim boyutunda çıkıyor.

Ben bunlar ile A4 kağıdına yazıcıdan çıktı alacağım. Tam A4 boyutunda olması lazım.

Önceden birkaç tane çıkarmıştım bir yolunu bulup ama şu an nedense olmuyor. Zaten öncekiler de yazıcıdan kötü çıktı. Kenardan kayıp durdular.

A4 için yapabileceğim ayarlamaları söyler misiniz?
PNG çıktısı alırken şunlar yazıyor.
  • Resolution (4, 18, 36,72....) -> Bunu kaça almam A4 için iyi?
  • Anti-Aliasing?
  • Interlaced?

Belki bu işinize yarayabilir:https://helpx.adobe.com/tr/illustrator/using/change-page-size-orientation.html

Artı -1 Eksi
Bunun için en iyi format PDF'tir. Eğer çıktı alacaksanız PDF olarak kaydedin. Resolutionu da 300 yapabilirsiniz.
İşe yaramadı.
Sorunu anlamamışsın. A4 dikine bir dikdörtgen. Ben mesela kare ekleyince PNG çıktısı olarak kare veriyor.

Screenshot (68).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşe yaramadı.

Eki Görüntüle 1232801
Sorunu anladım ve size Illustrator dışından çözüm sundum.😇

Yeni konular

Geri
Yukarı