Adobe ıllustrator çözünürlük kararsızlığı

Byilmaz91

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Software Engineer | Sportsman | C# - Java | Windows Form Application Programmer |
Arkadaşlar selam.

Bir reklam tabelası oluşturulacak, tasarımını ben üstleniyorum.

Reklam tabelasının uzunluğu 2, 90 metre(290CM) yüksekliği ise 39 CM şimdi aklımdaki tek soru şu, bu program üzerinden yapacağım çalışmada yeni bir tasarım oluşturmadan önce boyut kısmında yer alan uzunluk ve yükseklik alanlarına hangi çözünürlükleri yazmalıyım? Direkt birimi CM'ye çevirsem ve uzunluğa 290 CM yazıp yüksekliği 39 olarak yazsam baskıda bir sıkıntı karşıma çıkar mı?

CMYK olarak çalışacağım grafik tasarım konusunda ortalama bilgim var ancak tek kafama takılan konu bu çözünürlük, yardımcı olursanız sevinirim. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
photoshop ile çalışacak olsaydın evet biraz problem yaratabilirdi, ancak illustrator ile çalışırken çözünürlük ile ilgili sıkıntı olmasın, ne ayarlarsan ayarla yaptığın çizim grafikler (jpg ve ya png olmayanlar) sonsuz çözünürlükte alabilirsin.

Pekala, çözünürlük olayı için teşekkürler o konuda kararımı verdim.

300 PPI, 1/10 şeklinde çalışabilirsin çalışmanı. Örneğin 290 cm ise, 290 mm kullanıp baskıya o şekilde gönderebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı