Adobe Photoshop bir insanı arabanın içine nasıl eklerim?

Görselli anlatım yapmak isterdim ama vaktim olmayacak gibi görünüyor o yüzden mantığını anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle şahsın fotoğrafına uygun ışık ve kamera açısıyla bir araba görseli bulmalısınız.

Arabanın gorselini katman olarak atadiktan sonra CTRL + J ile bir kopyasını olusturuyoruz.
(Her zaman üzerinde çalışacağımız katmanın bir düzgün kopyası elimizde olsun ki işler ters giderse uğraşmyalım)

Şahsın oturacağı yeri aracın üzerinden seç ve maskele seçeneği veya seçme aleti ile kenarlardan taşırarak bolca bir seçim yapıyoruz ama pozisyonunu hiç değiştirmiyoruz!

Şahsın görselinde arkaplan varsa çeşitli yöntemlerle siliyoruz. (Video bakabilirsiniz)

Elimizde Arkaplan dahil 4 adet katman oldu.

Bu katmanların sıralaması
1.En üstte aracın koltuğunu seçtiğimiz katman.

2.Bir altında bizim elemanın görseli

3.Onun da altında dokunulmamış araba görseli olacak

4. Arkaplan katmanını silebilirsiniz isterseniz.

Katmanlarımızı yerleştirdikten sonra en yukarıdaki katmanın opaklık derecesini yavaş yavaş indiriyoruz. Ortalama %30-40 arası bir opaklık yeterli olacaktır.

Sonrasında bizim elemanın görselini arabaya ve koltuğa uygun boyuta getirip bitiriyoruz.

Sonuç tatmin etmediyse Pozlama aracını seçip 1. Katman ve 2. Katman üzerinde hafif oynamalar yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı