Adobe Photoshop bitecek mi?

Blynked

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Bu aralar aklıma takılan bir soru var.
Ben şu an kendimi Adobe Photoshop programında geliştirmeye çalışıyorum. Fakat bu yeni çıkan yapay zeka olayı kafamı karıştırıyor. Çünkü ne derseniz onu otomatik olarak oluşturuyor. Yani benim şu an Photoshop da kendimi geliştirmem boşa mı?

Neden bitsin? Grafik tasarım işi biter mi sizce? Her yerde reklamlar, panolar, afişler doluyken her şirket web sitesi açmaya başlamışken neden bitsin?

Merhaba,
Bu aralar aklıma takılan bir soru var.
Ben şu an kendimi Adobe Photoshop programında geliştirmeye çalışıyorum. Fakat bu yeni çıkan yapay zeka olayı kafamı karıştırıyor. Çünkü ne derseniz onu otomatik olarak oluşturuyor. Yani benim şu an Photoshop da kendimi geliştirmem boşa mı?

Photoshop ve Illustrator gibi yazılımların halen önü çok açık, reklam & ajans ve matbaa sektörünün vazgeçilmezleridir.

Yapay zeka ile insanın hayal gücü bir değildir 🤠

Çünkü uğraşarak yaptığımız çoğu şeyi saniyeler içerisinde yapabiliyor ve bu göz korkutucu.
Yapay zeka henüz istenilen şeyi birebir yapamıyor. İnsan yüzleri tasarlamakta başarısız, koskoca firmalar boşuna milyonlarca para yedirmiyor tasarımcılara. Mesela kitap tutan çocukların fotoğrafı olan bir dershane afişi tasarlatacaksın, insanlar anlamayacak mı fotoğraftakilerin gerçek olmadığını? İnce parmaklar yamuk yumuk yüzler. 2023 yılında yapay zekayla iş yapan yolda kalır.

Çünkü uğraşarak yaptığımız çoğu şeyi saniyeler içerisinde yapabiliyor ve bu göz korkutucu.
Yapay zekaların yaratıcılık yeteneği yok, ona söylediğiniz şeyi yapıyor sadece. Bu yüzden onlara tamamen kendi düşündükleri güzel bir tasarım yaptıramazsınız, buna binaen grafik tasarımın veya Photoshop'un bitmesine daha yıllar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı