Adobe Premiere Pro CC 2019 Kötü Optimizasyon

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Merhaba. Adobe Premiere Pro CC 2019 maalesef kötü bir optimizasyona sahip. Genelde bazı sahnelerde uygulama donabiliyor. Önizleme kısmı takılabiliyor. Bunun çözümü için hertürlü müdahaleye rağmen sorun çözülmedi. Intel Core i7-4720HQ işlemcim olmasına rağmen, işlemcimin sadece %20'sine kadar kullanabiliyor ve uygulama takılıyor bazı kısımlarda. Bu çok saçma bir durum. Tüm çekirdekleri dahi kullanmıyor. Neden böyle ki Adobe? Bu sadece Adobe Premiere için geçerli bir durum değil ayrıca. Adobe After Effects içinde aynı şey geçerli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kötü optimizasyona sahip bir uygulamanın neden kötü bir optimizasyona sahip olduğunu biz nerden bilelim? Bunun üzerine Google'ye baktığımda herhangi bir optimizasyonla ilgili sorun yaşıyanı görmedim. Depolama birimlerinde sorun olabilir, veya yetersiz olabilirler. 'Düzeltiyorum', Baya optimizasyon sorunu yaşıyan varmış.

Son düzenleme:
Kötü optimizasyona sahip bir uygulamanın neden kötü bir optimizasyona sahip olduğunu biz nerden bilelim? Bunun üzerine Google'ye baktığımda herhangi bir optimizasyonla ilgili sorun yaşıyanı görmedim. Depolama birimlerinde sorun olabilir, veya yetersiz olabilirler.
Adobe Premiere maalesef HDD'yi bile full kullanamıyor. İşlemciyi ise %20 oranında kullanıyor ve takılıyor bazen. Garip bir durum.

Adobe Premiere maalesef HDD'yi bile full kullanamıyor. İşlemciyi ise %20 oranında kullanıyor ve takılıyor bazen. Garip bir durum.
Muhtemelen denemişsinizdir yinede yazayım ayarlar kısmından işlemcinin ne kadar kullanabileceği ayarını değiştirdiniz mi? (ram muhabbetide olabilir tam hatırlamıyorum)

5 senedir kullanıyorum Premiere'i. Şuan ise 2019 Pro versiyonunu.

H.295 8K video render bile aldım, herhangi bir optimizasyon sıkıntısı görmedim.

Senin sisteminde sıkıntı olabilir.
İlk olarak Adobe ile HDD kullanıyorsan, SSD kullanmıyorsan, fazla bir hız beklememelisin.

Kesinlikle burda İşlemcinin hatta tüm sistemin fark yaratıyordur. İ9 9900k ile 4k 60fps preview alıyorum. Tabi ki eskiden optimizasyon sorunları olan bir programdı ancak günümüz teknolojisi geliştikçe o da gelişti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı