Çözüm Adobe Premiere Pro CUDA Acceleration Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese merhaba, bu yazıda Adobe Premiere Pro'da CUDA Acceleration sorunu alıyorsanız bunu nasıl giderirsiniz, ondan bahsedeceğim. Özellikle iki ekran kartı yani dahili ve harici olan PC'lerde bu durum sıkça meydana geliyor. Bu yazıda NVIDIA tarafından bahsedeceğim. Sistemde GTX 1050 ve Intel HD 630 mevcut.

Öncelikle hatamızı tanıyalım:
screenshot2014-10-22at4.17.09pm.png

Proje oluşturken "Renderer" kısmında CUDA'yı göremezsiniz. NVIDIA kartlarda CUDA, AMD kartlarda OpenCL seçeneği bulunur normalde. Ya da daha önceden CUDA kullandığınız bir projeyi açarken "Renderer Not Found" hatasını görüp donanım hızlandırma seçeneğini kullanamayacağınız söylenir.

Adobe Premiere Pro'nun ekran kartı seçimini NVIDIA Denetim masası'ndan yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin.

Öncelikle sistem tepsisinden ya da Başlat menüsünde aratıp NVIDIA Denetim Masası'nı açın.
upload_2017-3-14_14-7-58.png

NVIDIA Denetim Masası karşınız gelince şu ekrana gelin:
upload_2017-3-14_14-9-3.png

Sol tarafta "3D Ayarların Yönetilmesi" kategorisinden sağ tarafta "Program Ayarları" sekmesine geçiyoruz. Sonra da program seçme kutusundan Adobe Premiere ve benzeri diğer programlar için ekran kartı seçimimizi aşağıdaki gibi NVIDIA yapıyoruz.

upload_2017-3-14_14-10-44.png

Uygula dedikten sonra işlem tamamdır.

Merhabalar konuyu hortlatıyorum üç yıl sonra ama bende ikinci seçenek (Bu program için tercih edilen grafik işlemcisi seçin seçeneği) yok. Ekran kartım Asus gtx780ti. Cevap veren olursa sevinirim.

Geri
Yukarı