Adobe Premiere Pro Export alırken kilitlenme sorunu

ismailolcer

Centipat
Merhaba abilerim kardeşlerim. Şimdi ben Premier Pro'da videolarımı editliyorum. 2020 sürümünü kulanıyorum da diger sürümlerdede aynı hatayla karşılaşıyırom.

Videou Premier'de editlerken düzenlerken en fazla %55 CPU kullanımı oluyor, ama export alırken %100 oluyor ve bilgisayar kitleniyor. Napıcagımı şaşırdım.

Formatladım yine düzelmedi her yolu denedim 3 gündür bu sorunla ugrasıyorum ama bir türlü cözümünü bulamadım.

Bilgisayarımda gayet iyi son sistem.

16 GB 3000MHz RAM.

i5 9400F işlemci.

RTX2060 ekran kartı SSD ve HDD takılı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle program orjinal mi? Zira korsan Adobe uygulamalarında bu tür durumlar ortaya çıkıyor.

Ayrıca render için pek de iyi bir sisteminiz yok. Oyun için iyi olabilir ama render için orta düzeyde.

Ezport ayarlarınızı paylaşır mısınız?

Bu tür takılmalar, genellikle tüm Export ayarlarını sonlayınca ortaya çıkıyor.

Ayrıca 4K ya da HEVC - H.265 render alıyorsanız dabu durum ortaya çıkabilir.

Ben önceden Cok Rahatlıkla alıyodum neolduysa birden oldu anlamadım giti
overlock yapmamısım yapmadanda rahatlıkla alıyodum renderi anlamsızca ekran kartım kaydederken 100de 3 4 kulanılıyor ama işlemci 100de 100den düşmüyor
Aviyi sectigim zaman H24 yerine Bi kaç ayar yaptıgım zaman 100de50ye kadar düşüyor Ama budefada video boyutu aşırı yükseliyor
i5 9400F çarpan kilidi kapalı bir işlemci.

Ayrıca yapılan overclolck, stabil olduktan sonra sorun çıkarmayacaktır. :)

Ben de orjinal Premiere Pro'yu, 4.6 GHz 6700K ile kullanıyordum.

program crack seklinde orjinal degil export ayarlarım
Bi kaç forum arastırdım encoding sistem kısmı software encoding seçili ondan oldugunu söylüyolar ama onuda degiştiremiyorum kilitli
yokmu bi cvp Ya

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    190,7 KB · Görüntüleme: 142
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    187,6 KB · Görüntüleme: 123
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    187,6 KB · Görüntüleme: 115
  • 2.jpg
    2.jpg
    190,7 KB · Görüntüleme: 128
Son düzenleme:
Ben önceden cok rahatlıkla alıyordum neolduysa birden oldu anlamadım giti.
Overlock yapmamısım yapmadanda rahatlıkla alıyordum renderi anlamsızca ekran kartım kaydederken 100'de 3 4 kulanılıyor ama işlemci 100'de 100'den düşmüyor.
Aviyi sectigim zaman H24 yerine birkaç ayar yaptığım zaman 100DE50'ye kadar düşüyor ama budefada video boyutu aşırı yükseliyor.

Program crack seklinde orijinal degil export ayarlarım.
Birkaç forum arastırdım encoding sistem kısmı software encoding seçili ondan oldugunu söylüyolar ama onu da degiştiremiyorum kilitli.
Yok mu bir cvp ya.

Kanka bende de aynı sorun var ne olduysa bir anda oldu Monster notebook kullanıyorum i7 10750H RTX 2060 16 GB 3000 MHz render alamıyor. Ekran kartı grafiği aşağıdaki gibi Vestel'de yazılım bölümünden bir tanıdığa sordum çipseti bozmuşsun dedi alalı 2 ay oldu halbuki perşembe günü garantiye yollayacağım bakalım neymiş durumu.

Dosya Ekleri

• 1610354405741.jpg
    1610354405741.jpg
    274,5 KB · Görüntüleme: 151
Dostum bende 20.1 Var aynı sorun bianda bende de oldu basit çözümü CUDA'dan çıkarıp SOFTWARE yaparak buldum büyük ihtimalle yazılımsal problem. Sonra yeni sürüm Update ettim şu an problem kalmadı.

Kanka bende de aynı sorun var ne olduysa bir anda oldu Monster notebook kullanıyorum i7 10750H RTX 2060 16 GB 3000 MHz render alamıyor. Ekran kartı grafiği aşağıdaki gibi Vestel'de yazılım bölümünden bir tanıdığa sordum çipseti bozmuşsun dedi alalı 2 ay oldu halbuki perşembe günü garantiye yollayacağım bakalım neymiş durumu.

Dostum bende 20.1 var aynı sorun bianda bende de oldu basit çözümü CUDA'dan çıkarıp software yaparak buldum büyük ihtimalle yazılımsal problem. Sonra yeni sürüm Update ettim şu an problem kalmadı.

Evet software ye alınca render 2 kat uzadı ama sorun çözüldü. Banda yazılımsal gibi geldi çünkü bir anda böyle yapmaya başladı durduk yere. Eyvallah kankam teşekkür ettim.

Geri
Yukarı