Adobe serisi icin PC

tulmir

Hectopat
Merhaba arkadaslar,

Kendime Adobe serisini kullanabilecegim bir bilgisayar toplamak isityorum ancak son pc onerilerinin tarihi 2013 yilinin baslarina denk geliyor. O yuzden yeni cikan parcalari da hesaba katarak sizlere tekrar danismak istedim, nasil bir pc toplamaliyim? Butcem kasa icin 2500 tl mx. Oyun oynamayi dusunmuyorum. Sizlerden ogrendigim kadariyla

• Intel i7 3770K
  • GTX 670/680 serisi ekran karti
  • Asus Sabertooth INTEL Z77, DDR3, LGA1155, SATA6Gb/s, USB3.0, PCI-E 3.0, HDMI, DisplayPort, ATX Anakart
  • 120 GB SSD
  • 700 W ustu guc kaynagi
  • RAM'ler nasil olur konusunda net fikrim yok

Kabaca boyle bir liste sekillendi kafamda. Sizin onerileriniz nedir? Bu donanim Adobe kullanimi icin iyi midir, degistirmem/gelistirmem gereken yerler nelerdir (sinirli butcem dogrultusunda)? Ayrica DDR5' onerdiginizi okumadim, bunun nedeni nedir acaba?

Simdiden cok saolun!

Bütçeni arttırmak için beklemen mümkünse özetle "3500" lira seviyesine getirdiğin anda " Haswel " tabanlı , "GTX 770" en az ekran kartı olan ayrıca ram olarak'da " 8 Gb dual kit(en az ) " sistem işini görecektir. Aması var o da şu ki "Adobe" serisinden tam olarak hangi program daha ağır basacak. Örneğin video işleme yapacaksan sisteminde baştan aşağı değişiklik gerek. Son olarak benim önerim bütçeni arttırmayı beklemeni tavsiye ederim. Sonradan istenilen performansı almama durumuna düşmen iyi olmaz

Son düzenleyen: Moderatör:
Adobe serisi için sistem OK.

SSD'ye Adobe ve işletim sistemi kurduktan sonra yerin kalmayacak, fiziki, en azından 1TB, 32mb Cache'li 7200 RPM bir HDD ekle.

RAM... 8x4 yapabilirsen iyidir. Mümkünse 8'den az olmasın - asla.

Ama Adobe serisi çok geniş bir açıklama... Pshop, illustrator, indesign için farklı, Aftereffects v.b için farklı olacak bazı parçaların.

- - - Güncellendi - - -

İşlemci için:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4770-vs-Intel-Core-i7-3770

Öyle korkunç bir değişiklik yok sayısal olarak.

Şimdi bunun üst düzeylerinden biride Soket 2011 4930K (6 çekirdek/ 12 parçacık) giriş 16 gb Quad bellek dir. Seviyene ve proje detaylarına göre i5 8gb bellekte kullanabilirsin sorun olmaz.

Zaten bütçe belli. 4770 (4 çekirdek/8 parçacık) işlemci Asus Z87 Mplus Anakart+ 120gb SSD+ 600W kasa +Quadro K600 senin için daha uygun olabilir. Sakın acele etme.
Madem oyunla işin yok Quadro K600 giriş seviye kartla çalış, hoş bu kartda oyun oynatır ama önceliği o değil.
VATAN COMPUTER - PNY - Nvidia Quadro K600 1GB GDDR3 128Bit 192 Cuda Profesyonel Grafik Kart

VATAN COMPUTER - ASUS - Z87M-PLUS Intel Z87 Soket 1150 DDR3 2933MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart - Anakart

VATAN COMPUTER - GIGABYTE - Z87X-D3H Intel Z87 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart - Anakart

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı