Bilgisayar muhendisligi icin PC onerisi

Mikirgi

Hectopat
Bilgisayar muhendisligi icin bir PC almam gerekiyor. Pek bilgi yok donanim konusunda hangi parcalar birbirine uyumlu falan bilmiyorum.
-3 ekran destekleyecek bir ekran karti olmasi gerekiyor. (GT730 almayi dusunuyorum. 4 ekran destekliyor. https://www.hepsiburada.com/asus-ge...low-profil-ekran-karti-gt730-pm-HBC00000QKTC1)
-Islemci olarak uzun yillar kullancabilecegim bir islemci almak istiyorum. (5600X vardi aklimda siz ne onerirsiniz? AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz 6 Çekirdek 35MB Önbellek Soket AM4 İşlemci - incehesap.com)
-Kasa olarak RGB olmasina gerek yok camli olmasi tercihim.
- RAM olarak da 16 GB fakat hangi marka bilmiyorum.
Bütçem ortalama bir yazilim PC'si kadar ne en dusuk markalara gitmek istiyorum ne de isime yaramayacak kadar pahali olanlara.
Almak istedigim parcalar bunlar gerisi hakkinda pek bir bilgim yok. Bu parcalarla uyumlu veya baska parcalarla uyumlu bir PC toplayabilir misiniz?

Hocam sizin laptop almanız daha mantıklı gibi eğer diyorsanız ki laptop almayacağım o halde şöyle bir sistem alabilirsiniz:
Yazılım işlerinde Nvidia daha önde olduğu için Nvidia bir ekran kartı öneriyorum özellikle yapay zeka işlerinde çok kullanılıyor. Bu arada GT730 leş bir ekran kartı hiç düşünmeyin. Gtx 1650 de iyi değil ama en azından günü kurtaracak kadar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı