Adobe yazılımları bilgisayarı zorlar mı?

Sadece böyle şeyler yapacaksan açık kaynak alternatiflerine bakabilirsin. Video ve 3d render fazladan zorlar ama 2d ekstra bir yük bindirmez, ultra çözünürlükler kullanmadıkça.

Bizzat tasarımcılık yapıyorum. Sistemim i5-4590 RX 570 ve DDR31600 MHz 8 GB RAM. Photoshop'da basit tasarımları takır takır yapabiliyorum ama 1 metrelik tasarımlar geçtiğim anda bilgisayar kasmaya başlıyor. Premiere Pro ise yüksek çözünürlükte kasıyor. After Effects zaten Allah'a emanet. En ufak işlemde kasıyor.

Kısacası evet zorlar. Ama bilgisayarlar bu işleri yapmak için üretiliyorlar. Sisteminiz düşük değilse yapmanızda sakınca yok.

Adobe Photoshop bilgisayarı zorlar mı? Ne için kullanıcağımı yazmıştım bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
İşlemcim Ryzen 3500X ekran kartı GTX 1660S. Yapıcağım şey ise şöyle bir şey. Mesela o onun bir tarafını kendi yüzümün yarısı yapacağım. Öle şeyler.

Hocam After Effects ve Premiere dışında diğerlerinde yani Photoshop, Illustrator Indesing, xd, animate gibi programları birinci nesil i3'de bile açarsın.

Fakat yüksek boyutlu baskıya girecek işlerde atıyorum 1 metrelik afiş poster o zaman çok kasar ama görseldeki yapacağın iş ryzen 3500 1660 kart için leblebi gibi kalır.

o bilgisayarda sen After Effects ve 3d programlarda bile gayet iyi sonuç alırsın özet olarak bilgisayarın yetmesini bırak bir milyon artar.

ama daha az kasmasını istiyorsan da Cs6 sürümlerini kullan müthiş stabil ve yormaz.

Hocam After Effects ve Premiere dışında diğerlerinde yani Photoshop, ıllustrator ındesing, xd, animate gibi programları birinci nesil i3'de bile açarsın.

Fakat yüksek boyutlu baskıya girecek işlerde atıyorum 1 metrelik afiş poster o zaman çok kasar ama görseldeki yapacağın iş Ryzen 3500 1660 kart için leblebi gibi kalır.

O bilgisayarda sen After Effects ve 3D programlarda bile gayet iyi sonuç alırsın özet olarak bilgisayarın yetmesini bırak bir milyon artar.

Ama daha az kasmasını istiyorsan da CS6 sürümlerini kullan müthiş stabil ve yormaz.

Anladım hocam çok iyi anlatmışsınız çok sağ olun. Bilgisayara zarar veya zorlamadığına göre başlayabilirim.

İntel Core i7 7.nesil işlemci, 8 GB RAM ve İntel HD Graphics 620 var. Adobe İllustrator da bilgisayar zorlanır mı?
Zorlanır hocam. RAM yetersiz en az 16 GB RAM olsa anca gelir. İşlemci iyi yalnız ekran kartı leş. Ekran kartı da değişmeli. Ekran kartı bir nebze de olsa idare eder yalnız RAM kesinlikle yetersiz. 4 GB RAM zaten Windows 10 Home kullanıyor. Geriye kalan 4 GB RAM'de pek bir işe yaramaz ne yazık ki. Bir de en az 16 GB derken çift kanal olması da performansı bir hayli etkiler. İmkanınız var ise bir 8 GB daha ekleyin ve çift kanal yapın RAM'i. Sonra da bir ekran kartı alın. 2.el olur fark etmez.

Zorlanır hocam. RAM yetersiz en az 16 GB RAM olsa anca gelir. İşlemci iyi yalnız ekran kartı leş. Ekran kartı da değişmeli. Ekran kartı bir nebze de olsa idare eder yalnız RAM kesinlikle yetersiz. 4 GB RAM zaten Windows 10 Home kullanıyor. Geriye kalan 4 GB RAM'de pek bir işe yaramaz ne yazık ki. Bir de en az 16 GB derken çift kanal olması da performansı bir hayli etkiler. İmkanınız var ise bir 8 GB daha ekleyin ve çift kanal yapın RAM'i. Sonra da bir ekran kartı alın. 2.el olur fark etmez.
windows 10 pro kullanıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı