Adres hangi sırayla yazılır?

Fahri Bağcı

Decapat
Merhaba arkadaşlar.
Ben hepsiburada.com'dan bir klavye satın alacağım. Fakat teslimat adresini ya da fatura adresi bölümüne ne yazacağımı bilmiyorum. Teslimat adresinde ilk başta ad ve soyad alanları var. Oraya gereken bilgileri yazıyorum. Telefon numarımı da yazıyorum. Şehrimi, ilçemi ve semtimi seçiyorum. Ama sokak gibi bilgilerin yazılacağı yere hangi bilgileri sırasıyla yazılacağını bilmiyorum. Fatura adresinde de aynı. Hangi bilgileri oraya yazmalıyım? Sırasıyla belirtirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle yazabilirsin: .... mahallesi, ... caddesi, .... sokak, .... apartmanı, varsa bina numarası, katı, daire numarası, ve şehir.
Atmasyon bir örnek: Delidana mahallesi, orangutan caddesi, ibibik sokak, sosyal apartmanı kat 1 daire 2 Kadıköy İstanbul. 😀 Ayrıca telefon numaranı da yazman gerekir alışverişte.
Ya da hiç uğraşma; de ki ben kargomu şubeden teslim alacağım. Hangi kargo şirketiyle yolluyorlarsa sana yakın şube adını öğren ve adres kısmına ''... şubesinden teslim alınacak şekilde kargolayınız'' yaz.
...
Umarım faydalı olmuştur. :)

Dosya Ekleri

• Orangutan_trans_NvBQzQNjv4BqmDlFMJ5bmIWt0sYAakZCiPHjtyxzmAm71OFprq7w7nc.jpg
    Orangutan_trans_NvBQzQNjv4BqmDlFMJ5bmIWt0sYAakZCiPHjtyxzmAm71OFprq7w7nc.jpg
    36,8 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleme:
Elektrik veya su faturasına bakabilirsin. Ya da arkadaşların belirttiği gibi mahalle, cadde, sokak, apartman, daire gibi sıralayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı