Adrese dayalı okullara yetersiz puan ile girilebilir mi?

h0nesty

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben 8. sınıf öğrencisiyim ve LGS'ye girmeyi düşünmüyorum. Pek çalışkan olduğum söylenemez, bu yüzden LGS'ye çalışmak yerine sınavsız alan okullara girmek istiyorum. Adrese dayalı öğrenci alan liselerde ortalamam tutmasa bile evime yakın bir liseye gidebiliyor muyum?

Yanlış bilgi. Merkezî Sınava girmeyen öğrenciler Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 2 grupta tercih yapabilir.
LGS'ye girmeyi düşünmüyorum gibi bir lüksün yok dostum. Eğer girmezsen liseye gidemezsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışmak istemiyorum demeye çalışmamıştım aslında :D. Normal yazılılarıma çalışacağım. Bu yaz LGS'ye özel olarak çalışmayı denedim. Bana çok stresli geldi. Abimde aynı okula gittiği için okulun çok da kötü olmadığını da biliyorum. Böyle bir imkan varken kullanmak istedim. Rehber hocasına da soracağım bu seçimimi zaten.

LGS'ye girmek zorunda değilsin. Adrese dayalı bir şekilde sınavsız okullara yerleştirme yapılır. Çoğu zaman yakın bir okula atmıyor, en azından akraba çocuklarına bu şekilde olmuştu.

Arkadaşlar merhaba. Ben 8. sınıf öğrencisiyim ve LGS'ye girmeyi düşünmüyorum. Pek çalışkan olduğum söylenemez, bu yüzden LGS'ye çalışmak yerine sınavsız alan okullara girmek istiyorum. Adrese dayalı öğrenci alan liselerde ortalamam tutmasa bile evime yakın bir liseye gidebiliyor muyum?
Çalışmazsan dandik bir meslek lisesine gidersin, üniversite hayalin buhar olur uçar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı