AdSense için vergi ödenir mi?

• Konuyu başlatan aydos
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 2B
Tavsiyem sakın vergi ödememezlik yapma. Yaşının bir önemi yok. Belli ölçüde bir işten gelir elde ediyorsan bunu beyan etmek ve vergisini ödeme yükümlülüğün var. Yanlış bilmiyorsam genç yaşta işe atılan kişilerin vergilerinde bazı indirimler söz konusuydu.

Vergisi tabi ki var, vergi verebilecek yaştasın. Hatta vergi indirimlerinden de yararlanabilecek yaştasın.
Şahıs şirketi kurar, çatır çatır vergi verirsin. Aylık 250-350 TL masrafın olur.
Hocam bununla ilgili resmi bir yazı var mı? Benim bildiğim reşit olmadığım için babama gelmez mi o vergi? Adsense hesap oluşturabilmek için de zaten 18 olmak gerek diye biliyorum. Aydınlatır mısınız?

Hocam bununla ilgili resmi bir yazı var mı? Benim bildiğim reşit olmadığım için babama gelmez mi o vergi? Adsense hesap oluşturabilmek için de zaten 18 olmak gerek diye biliyorum. Aydınlatır mısınız?
AdSense hesabı 18 yaş üstü bir bireye ait olmak zorunda ama ülkemizde şirket kurmak için herhangi bir yaş kısıtlaması yok.
Resmi yazıdan kastınız şirket nasıl kurulur mu?

Adsense hesabı 18 yaş üstü bir bireye ait olmak zorunda ama ülkemizde şirket kurmak için herhangi bir yaş kısıtlaması yok.
Resmi yazıdan kastınız şirket nasıl kurulur mu?

Hayır mesela Adsense'den reklam alıp para kazanmaya başladıktan sonra vergi beyannamesi falan, bu işler ile ilgili resmi yazı. Tam olarak ne yapmam gerek mesela? Siteyi kurdum. Siteme trafik seçtim, ardından adnsense reklam vermeye başladı bana. Adsense'de param birikiyor mesela. Vergi sistemi nasıl yürüyor? Kendim mi vereceğim yoksa reşit olmadığım için velim mi verecek?

Hayır mesela Adsense'den reklam alıp para kazanmaya başladıktan sonra vergi beyannamesi falan, bu işler ile ilgili resmi yazı. Tam olarak ne yapmam gerek mesela? Siteyi kurdum. Siteme trafik seçtim, ardından adnsense reklam vermeye başladı bana. Adsense'de param birikiyor mesela. Vergi sistemi nasıl yürüyor? Kendim mi vereceğim yoksa reşit olmadığım için velim mi verecek?
Kendiniz de verebilirsiniz, bir büyüğünüz adına şirket açıp da verebilirsiniz.
Benim önerim AdSense hesabını birinci derece bir akrabanız adına açmanız, şirketi de kendi adınıza açmanız. Şirket sizin adınıza olunca vergi işi de sizin üzerinizden olacak.
AdSense üzerinden para kazandıkça bu parayı banka hesabınıza çekeceksiniz, aylık olarak (yanlış hatırlamıyorsan) vergi vereceksiniz. Şirket kurunca zaten düzenli imza vb. atmanız gerekiyor.

"18 yaşına girmeden nasıl şirket kuracağım" diyorsanız Google üzerinde "şahıs şirketi nasıl kurulur?" şeklinde bi' arama yapıp detayları öğrendikten sonra vergi dairesine gidebilir yada mukellef.co gibi servisler aracılığı ile şirket kurabilirsiniz.

Kendiniz de verebilirsiniz, bir büyüğünüz adına şirket açıp da verebilirsiniz.
Benim önerim adsense hesabını birinci derece bir akrabanız adına açmanız, şirketi de kendi adınıza açmanız. Şirket sizin adınıza olunca vergi işi de sizin üzerinizden olacak.
Adsense üzerinden para kazandıkça bu parayı banka hesabınıza çekeceksiniz, aylık olarak (yanlış hatırlamıyorsan) vergi vereceksiniz. Şirket kurunca zaten düzenli imza vb. atmanız gerekiyor.

"18 yaşına girmeden nasıl şirket kuracağım" diyorsanız Google üzerinde "şahıs şirketi nasıl kurulur?" Şeklinde bi' arama yapıp detayları öğrendikten sonra vergi dairesine gidebilir ya da mukellef.co gibi servisler aracılığı ile şirket kurabilirsiniz.

Teşekkürler hocam :).Araştıracağım. İlerleyen zamanda bir sorum olursa bu konuyu hortlatırım. Bakarsınız inşallah. Değerli birisiniz kendinize iyi bakın iyi geceler dilerim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı