ADSL Bağlantı Kopma Problemi

Fooble

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bağlantım her gece 12-2 arasında garanti bir şekilde kopuyor. Bunun dışında gün içinde de yaşıyorum nadir de olsa. Modemin arayüzünde şu hatayı alıyorum: No response to 10 echo-requests Lcp Down bir kaç şey daha yazıyor ama kaydetmedim eğer gerekirse bir sonraki kopmada tüm satırları buraya atarım. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servis sağlayıcınızla görüşün. İkincisi evin dışına gelen telefon hattı, modeminize ulaşana kadar kaç ek noktasına sahip? Her ek noktası ve her 25mt fazlalık sinyal kalitesi için önemli tehlikedir.

Ek yok ama splitter öncesinde 1 splitter kutusu gibi bişey daha var eski bayağı o sorun olabilirmi ?

Kabloyu yenileyin mümkünse. Varsa tanıdık elektrikçi, binanın dışından eve gelen sinyali kontrol ettirin. Benim binada kopmalar yaşıyodum. Enişteme kontrol ettirdim. Sinyal bina içinde parazitli. Aşağıya gelen kutudan modeme kadar 20m tek parça kablo çektim. Şu an yaklaşıl 3. seneme girecek ve daha bi kez kopma sorunu yaşamadım. Tabii bu bir öneri. Yine de servis sağlayıcınızın bölgedeki altyapı kalitesi, modemin dağıtım noktasına olan uzaklığı(her 500mt'de sinyal kaybı yaşanır), binanızın altyapısı, modeminizin kalitesi gibi faktörlerin bütünü sinyalizasyon sıkıntısı yaşatacaktır. Bilginiz olsun.

Modem dsl n14 u santrale 2.5 km uzaklıktayım ölçülen hız 7 mbps türk telekomda gelende zaten 600 civarı. Modeme kadar gelen kablo çok ince ne cat5 ne cat6 garip bir kablo elektrikçilere bir sorucam onu teşekkürler cevaplar için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı