ADSL bir modeme DSL bağlantısı yapılabilir mi?

Makaleler
2
Daha fazla  
Elimde bir tane VMG3312-B10b bir ranede AirTies RT 212 modem var VMG3312-B10b olanı kullanıyorum ama pek memnun değilim doğrusu RT 212 ile de bir denemek istiyorum az önce denedim bağlantıyı DSL olarak algılıyor PPP kullanıcı adı ve şifresini de giriyorum TT'nin vermiş olduğu ama internet bağlantısı gelmiyor.

Den de sorgulama yapınız.

Screenshot_20220809-205002.jpg

Screenshot_20220809-205053.jpg

Çok merak eder iseniz.

Screenshot_20220809-204211.jpg

Turkcell de hiç sonuç çıkmadı bu arada adresi girinca hemen başvuru yapın falan dedi var yok demedi.

Aslında burada VDSL olmalı çünkü komşunun modemi TP-LINK-VC220-G3U.
VDSL bir modem değil mi?

Ama çok 3 aylık 400 TL veriyorlar.

Turkcell de hiç sonuç çıkmadı bu arada adresi girinca hemen başvuru yapın falan dedi var yok demedi.

Aslında burada VDSL olmalı çünkü komşunun modemi TP-LINK-VC220-G3U.
VDSL bir modem değil mi?

Ama çok 3 aylık 400 TL veriyorlar.

O hem modem Hem de Fiber hatlarda kullanılmak için router özelliği mevcut.

Komşunun Yüksek Download alıyor olmalı.

Alt yapınız VDSL gözükmüyor ama VDSL tanımlı olarak kullanıyorsunuz.
Bu yüzden AirTies modem kullanamazsınız.(hattınız VDSL olarak tanımlı.)
İşin kötü tarafı hiçbir firma alt yapınıza hizmet veremiyor.

Anladım RT-212 VDSL olsa kullanabilirdim yani.

Peki hiç mi yolu yok kullanmanın ADSL olarak göstersek 😃

Anladım RT-212 VDSL olsa kullanabilirdim yani.

Peki hiç mi yolu yok kullanmanın ADSL olarak göstersek 😃

ADSL olarak tanımlanırsanız hızınızın daha da düşmesi gerek diyeceğim. (Herkes Fiber almak ister, olmaz ise VDSL'e koşar. Siz tam tersiniz.)
Ayrıca AirTies daha kalitesiz kalıyor.

O hem modem hem de fiber hatlarda kullanılmak için router özelliği mevcut.

Komşunun yüksek download alıyor olmalı.

Evet modemin dibinden 45Mbps gördüm ama 10M sonra 1Mbps'ye düşüyor 😃.

Bizim download ise 6Mbps aslında böyle bir tarife yok 16 falan olmalı ama o hızı alamıyoruz 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0 Mbps'lerde geziyor hız TT hiçbir şey yapmıyor 2yıl dolsun kapatmayı düşünüyoruz başkada altyapı yok galiba.

Galiba modem kapandıktan sonra milletinkinş kırıp Technopat'a gireceğim 😃

Bizim download ise 6Mbps aslında böyle bir tarife yok 16 falan olmalı ama o hızı alamıyoruz 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0 Mbps'lerde geziyor hız TT hiçbir şey yapmıyor 2yıl dolsun kapatmayı düşünüyoruz başkada altyapı yok galiba.

Mevcut bölge müdürlüğüne bunu bildiriniz. (hiç yoksa farklı bir ISS hizmet almak için.)

Ağız tadıyla bir film, dizi izleyemiyorum zaten modeme yaklaşık 20 kişi bağlanıyor internet ondan gidiyor diyeceğim ama kablosuzu kapatıp bekledim ve 0 kişi bağlıyken bağlantının koptuğunu gördüm DSL bağlantısı kopuyor sonra geri geliyor.

İşi kötü tarafı DNS falan değiştireyim dedim izin verilmiyor statil DNS seçtiğim anda PPP kullanıcı adı ve şifresinde özel karakter bulunamaz hatası veriyor ama PPP kullanıcı adı ve şifresi ile oynamıyorum.

Zaten DNS yazma kısmo kapalı HTML kodları ile oynayarak aktif hale getiriyorum ama o hata yüzünden olmuyor.

Mevcut bölge müdürlüğüne bunu bildiriniz. (hiç yoksa farklı bir ISS hizmet almak için.)

Teşekkürler hocam 2yıl dolunca kapatmak şart oldu ilginiz ve bilginiz için minnettarım.

Geri
Yukarı