ADSL düşük hız

Peki ya tam olarak 16 Mbps internet download hızım olsa saniyede ne kadar indirebilirim.

Saniye başına eğer tam 16Mbps değer alıyorsanız 2MB indirebilirsiniz. Size verilen Mbps değerini 8'e bölerseniz eğer saniye başına indirme ve yükle hızınız ortaya çıkıyor.

İndirme konusundaki sorunuzun gerekli cevabını birçok kişi vermiş.Bunun dışında modem hat değerlerinize göre hat hızınız max 25Mbps'e kadar destekliyor.Paket değişikliği yaparak hızınızı yükseltebilirsiniz.Ayrıca interneti Adsl olarak kullandığınızdan eminmisiniz? hat değerlerinde bağlantı tipi yazması gerekir.Örnek Adsl,Adsl2+(Plus),VDSL2
Peki ya neden Epic games de 1mbps ye ulaşamadım hiç?
Modeme sizin dışınızda telefon televizyon vb. ile bağlantı sağlanıyorsa internet hızı düşebilir ve buna bağlı olarak indirme hızınız da düşebilir.Ayarlardan kablosuz ağı devre dışı bırakın,modemin arkasında sizin kullandığınız ethernet kablosu dışında başka ethernet kablosu varsa çıkarıp bu şekilde indirme yapmanızı tavsiye ederim.

1609448471159.png
1609448280321.png

Paketlerde sadece 16 Mbps'ye kadar yazıyordu Türk Telekom kullanıyorum.

Gece test yaptım LAN kablosu ile sadece bilgisayarda bağlıydı internet yine aynı sonuç 600 kbps çıkabildi Epic Games.

Eki Görüntüle 810808Eki Görüntüle 810806

Paketlerde sadece 16 Mbps'ye kadar yazıyordu Türk Telekom kullanıyorum.

Gece test yaptım LAN kablosu ile sadece bilgisayarda bağlıydı internet yine aynı sonuç 600 kbps çıkabildi Epic Games.
Paketlerde öyle yazsa bile hattınız belki VDSL destekliyordur.İnternet servis sağlayıcınızı arayarak sorabilirsiniz.Eğer VDSL varsa paket değişikliği yaparak şuankinden daha yüksek hızlara çıkabilirsiniz.

Geri
Yukarı