ADSL hat değerlerim nasıl?

rootz

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Hatay/İskenderun
Merhaba arkadaşlar. Türk Telekom ADSL kullanıyorum 8 Mbps hız, 16 Mbps kadar destekliyor diyor ama maks 10.50 gördüm. Kaç Mbps kadar çıkar benim hattım?

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapı hızınız sizin hızınızı belirlemez. Eğer Türk Telekom ile 8mbps hız olarak anlaştıysanız alt yapınız 16mbps desteklese bile en yüksek alacağınız hız 8mbps'dir. Eğer 16mbps olarak anlaştığınız halde bu hız değerlerini alıyorsanız:
-Kablolu bağlantı ile hız testinizi yapınız. Bu işlem sırasında başka bir cihazla modeme bağlanmayınız. Bu testte en az 15mbps hız almalısınız.
-Kablonuz yok ise modeme olabildiğince yakın bir yerde, modeme tek bir cihaz bağlı olcak şekilde test yapınız. Bu testte hızınız modeme göre değişiklik gösterebilir fakat en düşük 13-14mbps hız almalısınız.
Eğer bu her iki testten herhangi birinde dediğimden düşük hız alıyorsanız müşteri hizmetleri ile irtibata geçmenizi öneririm. Alt yapınızıda, binaya gelen kablonuzda, modeminizde veya o günde ki bir teknik çalışma hızınızı düşürüyor olabilir.

1.jpg
1.jpg
1.jpg
Altyapı hızınız sizin hızınızı belirlemez. Eğer Türk Telekom ile 8Mbps hız olarak anlaştıysanız alt yapınız 16Mbps desteklese bile en yüksek alacağınız hız 8Mbps'dir. Eğer 16Mbps olarak anlaştığınız halde bu hız değerlerini alıyorsanız:
-Kablolu bağlantı ile hız testinizi yapınız. Bu işlem sırasında başka bir cihazla modeme bağlanmayınız. Bu testte en az 15Mbps hız almalısınız.
-Kablonuz yok ise modeme olabildiğince yakın bir yerde, modeme tek bir cihaz bağlı olacak şekilde test yapınız. Bu testte hızınız modeme göre değişiklik gösterebilir fakat en düşük 13-14MBPS hız almalısınız.
Eğer bu her iki testten herhangi birinde dediğimden düşük hız alıyorsanız müşteri hizmetleri ile irtibata geçmenizi öneririm. Alt yapınızıda, binaya gelen kablonuzda, modeminizde veya o günde ki bir teknik çalışma hızınızı düşürüyor olabilir.

Benim degerlerim nasil 16 MB net hiz aliyorum bakir kablo uzerinden en fazla kac MB alabilirim?

Altyapı hızınız sizin hızınızı belirlemez. Eğer Türk Telekom ile 8mbps hız olarak anlaştıysanız alt yapınız 16mbps desteklese bile en yüksek alacağınız hız 8mbps'dir. Eğer 16mbps olarak anlaştığınız halde bu hız değerlerini alıyorsanız:
-Kablolu bağlantı ile hız testinizi yapınız. Bu işlem sırasında başka bir cihazla modeme bağlanmayınız. Bu testte en az 15mbps hız almalısınız.
-Kablonuz yok ise modeme olabildiğince yakın bir yerde, modeme tek bir cihaz bağlı olcak şekilde test yapınız. Bu testte hızınız modeme göre değişiklik gösterebilir fakat en düşük 13-14mbps hız almalısınız.
16 MBPS Paket kullanırken 10 MBPS Geliyordu.

16 MBPS Paket kullanırken 10 MBPS Geliyordu.
Eğer kablolu bağlantoda böyle bir sorun yaşıyorsanız müşteri hizmetlerine durumu belirtin ve acilen sorunun çözülmesini istediğinizi söyleyin.
Eki Görüntüle 557498Eki Görüntüle 557498Eki Görüntüle 557498

Benim degerlerim nasil 16 MB net hiz aliyorum bakir kablo uzerinden en fazla kac MB alabilirim?
Kaç mbps'lik hizmeti satın aldınız?
Eki Görüntüle 557498Eki Görüntüle 557498Eki Görüntüle 557498

Eğer kablolu bağlantoda böyle bir sorun yaşıyorsanız müşteri hizmetlerine durumu belirtin ve acilen sorunun çözülmesini istediğinizi söyleyin.

Müşteri hizmetleri sorunu çözemedi bende sözleşme bitince param boşa gitmesin diye 8 MBPS'Den devam etmek istedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı