ADSL Hızı 797 /8187 KBPS Bu Ne Anlama Geliyor?

Scorpions

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar resimde ADSL Hızı 797 /8187 KPBS.

Ekran Alıntısı.PNG

Bu ne anlama geliyor?

Bağlantı hızınız. Saniye başına düşen veri aktarım hızı. 0,8 mb download (indirme) hızınız. 0,08mb Upload ( yükleme) hızınız. Tabi bunlar maksimum değerler :)

Son düzenleme:
Bağlantı hızınız. Saniye başına düşen veri aktarım hızı. 0,8 mb download (indirme) hızınız. 0,08mb Upload ( yükleme) hızınız. Tabi bunlar maksimum değerler :)
Maksimum değerler değil. Kullandığı İnternet Servis Sağlayıcısının o arkadaşa tanımladığı hızlar bunlar. Santral çıkışı hızlara bakmak gerek. ADSL'de Upload hiçbir zaman 797 Kbps olmamıştır. Her ADSL kullanan kullanıcıların Upload hızının 797 Kbps olduğunu görüyoruz. Bu Türk Telekom'un yaptığı saçma bir hız limitlemesidir. Aynı şekilde Download tarafındada limitleme yapıldığı çok belli. Benim hattım'da ADSL ve TürkNet'li olduğum için altyapımın desteklediği kadar bana Download hızı olduğu gibi veriliyor ancak, Upload hızım hala 797 Kbps'e sabitlenmiş durumda ve bu limitin kalkması gerekiyor. Çünkü ADSL hatlarda Upload hızını limitlemek çok saçma. ADSL zaten maksimum 1000 Kbps ila 1100 Kbps arası Upload destekliyor. Ancak bize 797 Kbps Upload hızı tanımlanıyor ve sabitleme söz konusu. VDSL Olsa hadi neyse ama bu ADSL yani. -_-

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı