ADSL Hızı Tekrar 8 Mbit Olmadı

tongut

Hectopat
Ocak 2012 de 15 GB'lık adil kullanım kotasını aştığım için kesilen internet hızım. Şubatın 2. günü olmasına rağmen hala 0.52 Mbps civarında seyrediyor. TTnet müşteri hizmetlerini aradım hızınızda sorun yok, bilgisayarınızdan kaynaklı diyor. Bugün kuzenimin bilgisayarıyla bağlandım bizim internete 1 Mbps hızı gördü. Bu sorunun nedeni nedir? (Ubuntu 11.10 ve Windows 7 Ultimate de denedim, Windows7'yi 1 kez yeniden kurdum)

Modemim EXPER EWM-01. TTnet'in promosyon amaçlı verdiği bir modem.

Se8H8.png

Burada bir anormallik var, orası kesin. Şimdi biz o yazılıma güvenmeyelim. Sen modemin arabirimine gir ve oradaki değerlere bak. Modemi kapatıp açmışsındır diye umuyorum? Bu sorunu TeamViewer ile yakından incelemek isterim.

Bugün modemin reset tuşuna basmak aklıma geldi. Bastım ve beklenmedik bir şekilde normale yakına döndü. Bu da bugünkü speedtest.net sonucum. Yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

1751150837.png

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı