ADSL için en iyi firma hangisidir?

m1cope

Kilopat
Merhaba, yıllar önce rezalet bir TurkNet deneyimi yaşayıp Türk Telekom'a geçtim. 5 ay sonra taahhütüm bitecek ama ne yapacağım bilmiyorum.
Millenicom ne NetSpeed'in sitesinde altyapım 75 Mbps'ye kadar görünüyor (NetSpeed'de boş port yok yazıyor, ne demek bilmiyorum). Türk Telekom ve TurkNet ADSL olduğunu ve Max 16 olacağını söylüyor. TurkNet önceden 75 olduğunu söyledi (yıllar önce) ve 75 verince hat çökmüştü. Şu an 16 yazıyor onlarda da. Vodafone birkaç hafta önce aradığında VDSL olduğunu söyledi ve 25(?) Mbps'ye kadar veririz birazı da iletilirken düşer ama şimdi kullandığınız gibi 7-8 olmaz 15-16 olur en az gibi bir şeyler dedi. Comnet sorgulaması yapıyorum onda da boş port yok diyor. Ne yapacağım anlamadım. Şehrimde bulunan Telekom'a sordum orada ADSL var dedi. Diğer firmalara soruyorum inkar ediyorlar biz size veririz o hızda diyorlar. Bu olabilir mi? Bir de eğer olamazsa ADSL için hangi firma iyidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla altyapın sıkıntılı. 16 mbs'ye tamah edip en ucuza talim edeceksin yada altyapını iyileştireceksin aksi halde interneti NASA'dan da çeksen olmaz. Firmaların yalan yere yüksek hız vadetmelerini eleştirebilirsin ama altyapın kötüyse düşük hız vermelerini eleştirmemen lazım.

Anladığım kadarıyla altyapın sıkıntılı. 16 mbs'ye tamah edip en ucuza talim edeceksin yada altyapını iyileştireceksin aksi halde interneti NASA'dan da çeksen olmaz. Firmaların yalan yere yüksek hız vadetmelerini eleştirebilirsin ama altyapın kötüyse düşük hız vermelerini eleştirmemen lazım.
Elestirdigim bu değil. Firmaya 16 vermesini söylüyorum. 75 verebilirim isterseniz altyapiniz destekliyor diyor.Kabul edince veriyor ve hat çokuyor. bu sebepten Hiçbir firmaya guvenemiyorum.

Sokağınızda yada arka sokaklarınızda bunlardan varsa VDSL alırsınız santrale uzaklığınıza bağlı en düşük 24 en yüksek 100 Mbit alırsınız.
1629045635651.png

Yok şayet bunlardan varsa anca ADSL alırsınız.

1629045822724.png

Elestirdigim bu değil. Firmaya 16 vermesini söylüyorum. 75 verebilirim isterseniz altyapiniz destekliyor diyor.Kabul edince veriyor ve hat çokuyor. bu sebepten Hiçbir firmaya guvenemiyorum.
Modem arayüzünüze girip hat değerlerinin olduğu kısmı atar mısınız? Ulaşılabilir maximum hız, download, downstream, hat zayıflaması gibi şeyler yazan bir bilgi yeri var.

Evet xDSL istatistikleri ya da DSL bağlantı bilgisi gibi başlıklarda vardır arkadaşın dediği. Şu gibi:

Eki Görüntüle 1139048
Bu şekilde. Zaten şuan ADSL kullanıyorum.
Netspeed ve Comnet boş port yok diyor. TT ve Turknet ADSL verebiliriz anca diyor. Vodafone sitesinde ADSL yazıyor beni aradıklarında VDSL diyorlar. Millenicom 75 mbps'ye kadar diyor. Hangisine inanacağımı şaşırdım.
Bu şekilde. Zaten şuan ADSL kullanıyorum.
Netspeed ve Comnet boş port yok diyor. TT ve Turknet ADSL verebiliriz anca diyor. Vodafone sitesinde ADSL yazıyor beni aradıklarında VDSL diyorlar. Millenicom 75 mbps'ye kadar diyor. Hangisine inanacağımı şaşırdım.
Bir de bu attığım resim bana sorun çıkarır mı güvenlik açısından?

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    26,5 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Türktelekom insanları telefonda kandırabiliyor, Fiber diye ADSL hat satıyor. Ve o modemin istatistiklerinde ADSL hat tanımlandığı için ADSL'nin verebileceği en yüksek hız 16 Mbit görünüyor, başıma geldiği için biliyorum o da aldatıcı aslında! Siz Türknet altyapı testi yapın direk adresinizi doğru girin. Kat ve dairesine kadar. Verebiliyorsa verir. Veremeyeği hızları göstermezler zaten.

Ayrıca o ilk resimdeki kutulardan hangisi var mahhallenizde! Beyaz sürekli fan sesi gelen kutu varsa VDSL verirler merak etmeyin. Sadece sözleşmede de VDSL şu kadar hıza kadar yazdığında emin olun. Yoksa Fiber diye 12 Mbit Adsl kakalayabiliyorlar. Hatta şehir ve mahalleyi söyleyin ben bakayım earttan.

Türktelekom insanları telefonda kandırabiliyor, Fiber diye ADSL hat satıyor. Ve o modemin istatistiklerinde ADSL hat tanımlandığı için ADSL'nin verebileceği en yüksek hız 16 Mbit görünüyor, başıma geldiği için biliyorum o da aldatıcı aslında! Siz Türknet altyapı testi yapın direk adresinizi doğru girin. Kat ve dairesine kadar. Verebiliyorsa verir. Veremeyeği hızları göstermezler zaten.

Ayrıca o ilk resimdeki kutulardan hangisi var mahhallenizde! Beyaz sürekli fan sesi gelen kutu varsa VDSL verirler merak etmeyin. Sadece sözleşmede de VDSL şu kadar hıza kadar yazdığında emin olun. Yoksa Fiber diye 12 Mbit Adsl kakalayabiliyorlar.

Şuan 16 görünüyor. İlk aldığımda(o zamanlar 60 TL'idi) 75 yazıyordu. ADSL olduğunu söylediğimde biz size 75 veririz dediler. Kabul ettim ben de. 75 Mbps verdiler altyapı çökmüş. Telekomcular geldi bir şeyler yaptı falan. O yüzden artık Turknet'e de pek güvenemiyorum. Burda belki kimse kullanmazken kullanıyordum. Hatta iptal etmek istediğimi söylediğimde bir süreliğine indirim yaptılar. Müşteri memnuniyeti çok iyidi ama kopmalar olduğu için ve bu kopmalarda karşımda muhattap bulamadığım için iptal etmiştim. Şuan da hala destek talebi mi var yoksa aradığımda telefonu açan biri oluyor mu?

Şuan 16 görünüyor. İlk aldığımda(o zamanlar 60 TL'idi) 75 yazıyordu. ADSL olduğunu söylediğimde biz size 75 veririz dediler. Kabul ettim ben de. 75 Mbps verdiler altyapı çökmüş. Telekomcular geldi bir şeyler yaptı falan. O yüzden artık Turknet'e de pek güvenemiyorum. Burda belki kimse kullanmazken kullanıyordum. Hatta iptal etmek istediğimi söylediğimde bir süreliğine indirim yaptılar. Müşteri memnuniyeti çok iyidi ama kopmalar olduğu için ve bu kopmalarda karşımda muhattap bulamadığım için iptal etmiştim. Şuan da hala destek talebi mi var yoksa aradığımda telefonu açan biri oluyor mu?
Bi süreliğine sorun olmuş olabilir. Belki aracın biri santrale daldı bilemezsiniz ki. Arıza olmuş olabilir. Mesela biz 75 Mbit 10 yıldır Türknet kullanıyoruz. Arada arıza oluyor gün içinde çözülüyor. 40 yılda bir olan şeyler.

Yeni konular

Geri
Yukarı