ADSL ile ADSL2+ Farklı mıdır?/ Modem Farkı?

HotFear27

Kilopat
Daha fazla  
İyi akşamlar.
Arkadaşlar ben evimde fiber altyapısı olmadığından dolayı 8mbite kadar hızı olan ttnet adsl internet kullanıyorum fakat hızım çok düşük ki 8 değildir 5-6 civarıdır.

Size sorum şu: bende ttnetin standart 2013 üretimi bir adsl modem var ben Adsl2+ bir modem alsam hızımda bir yükselme olur mu ? Veya bir uyumluluk sorunu yaşar mıyım ?
Adsl2+ modemler 24mbite kadar çıkabiliyor diye biliyorum. Benim için harika bir değer 24mbit çünkü şuan 5-6larda geziyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin paketin 8 ise üstünü hiç bir modem görmez. ADSL zaten 16 hızlara kadar yerinde. 16 ve üstü ADSL2+ alman mantıklıdır. AKK aşmış olabilirsin. Ya da bölgen o hızı desteklemiyor olabilir.

8MBps paket kullanıp 5-6MBps gibi değerlere ulaşıyorsanız, Türkiye şartlarında iyi değerlere sahipsiniz, 24 MBps pakete geçip, uyğun modem alırsanız sizin için verimli olucağı aşikar şekillde belli gibi, hatta ekip talep edip hız testi yaptırmanız daha sağlıklı ve net fikir sahibi olmanızı sağlar. Eğer hattınız 24MBps pakete geçince 18-20MBps civarı bir değere ulaşabiliyorsa geçmenizi öneririm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı