Çözüldü ADSL internet hızı yarısına kadar düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

darkrangers

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. İnternetimi kullanırken tam olarak 8Mbit almam gerekiyor ama örneğin 1 haftanın 2 günü 8Mbit, geri kalan 5 gün 4Mbit alıyorum. Acaba neden oluyor ve çözümü nedir? Modemim ASUS DSL N-16, ADSL internet kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
8 Mbps internet ile hız testinde Max 6.7/6.8 görebilirsiniz. Modem hat değerlerini atarsanız yardımcı olabiliriz. Hız düşmelerinin birçok sebebi olabiliyor.
8 Mbps internet ile hız testinde Max 6.7/6.8 görebilirsiniz. Modem hat değerlerini atarsanız yardımcı olabiliriz. Hız düşmelerinin birçok sebebi olabiliyor.

Çözüm
Hangi ISS? Bağlantı şekli kablolu mu kablosuz mu? Yoğunluk durumundan kaynaklandığını düşünüyorum. CGN havuzundaysanız yoğun oluyor olabilir. Modemi birkaç defa kapat aç yapmayı denerseniz yeni ip alıp hızınızı değiştirme imkanınız var, teorik olarak.

Screenshot_20230423-165554_Chrome.jpg

Hangi ISS? Bağlantı şekli kablolu mu kablosuz mu? Yoğunluk durumundan kaynaklandığını düşünüyorum. CGN havuzundaysanız yoğun oluyor olabilir. Modemi birkaç defa kapat aç yapmayı denerseniz yeni ip alıp hızınızı değiştirme imkanınız var, teorik olarak.
Türktelekom baktığım değerler direkt modem arayüzünde modemi yeniden başlatsam bile onlarca kez düzelmiyor bazenleri 8mgbit oluyor sonra dsl kapanıp geri geliyor ve 4mgbit.

Geri
Yukarı