ADSL internete birkaç kişi bağlanınca ping çıkması

HATALI KUL

Centipat
ADSL internetim var. Arkada birisi Instagram'a girerse pingim 900 ms, 2000ms oluyor. Bu sorunu modemi değiştirsem çözülür mü ya da nasıl çözerim?
Mesela birsi bir müzik indirse bile ping giriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir modem almayı deneyebilirsiniz ama kablolarda sorun olabilir ISS ile iletişime geçin bence.

Sorun bant genişliğinin düşük olması, bant genişliği yüksek olduğu zaman eve ne kadar internet gelirse gelsin interneti bölmeden herkese dağıtabilir, ama tabii bant genişliğini nasıl yükseltebilirsiniz bilmiyorum. En basit çözüm VDSL internete geçmek. Bir de modem arayüzünden ev halkına gidecek interneti sınırlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
ADSL internetim var. Arkada birisi Instagram'a girerse pingim 900 ms, 2000ms oluyor. Bu sorunu modemi değiştirsem çözülür mü ya da nasıl çözerim?
Mesela birsi bir müzik indirse bile ping giriyor.
Bende ADSL ve 8 Mbps değerinde bir internet kullanıyorum. Zannediyorum bu ping durumu hat değerlerinizin ne kadar iyi olduğu ile ilgili. Arkada indirme yaparken LoL oynamayı denedim ve pingim fırlamadı en fazla 100 oldu ama oynanabilir seviyedeydi hala, geçici durumlarda problem olmazdı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı