ADSL internetten fibere geçmek

Daha fazla  
Herkese merhaba, mevcut olan 24 Mbps ADSL süper Online internetimin taahhüt süresi dolduğu için TurkNet 100 Mbps Fiber'e geçme kararı aldım. Daha önce kullanmadığım için soruyorum. Aradaki fark nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, mevcut olan 24 Mbps ADSL süper Online internetimin taahhüt süresi dolduğu için TurkNet 100 Mbps Fiber'e geçme kararı aldım. Daha önce kullanmadığım için soruyorum. Aradaki fark nasıl olur?

Servis sağlayıcı tarafından verilen modem ile erişim sağlarsanız kablosuz kısmından çok verim alamazsınız.
Sağlayıcılar tarafından verilen modemler QoS yapılandırmalarında biraz sıkıntı yaratıyor.
Harici olarak modem değiştirirseniz bufferbloat sorununa karşı önlem alır, daha verimli ve kaliteli erişim sağlarsınız.

Vodafone ADSL'den Superonline fibere geçiş yaptık geçenlerde. Ping değerlerim çok iyi indirme hızlarında dalgalanma çok çok az.

Teknik olarak fark ise biri bakır kablo ile iletiyor diğeri cam optik kablolar ile iletiyor.

Geri
Yukarı