ADSL kablo bağlantısı nasıl yapılır?

Fawkes2

Hectopat
Arkadaşlar internet bağlantım sürekli kopuyor. Türknet kullanıyorum 1 aydır internet sorunu yaşıyorum, sürekli kopuyor ya da bi süre internet gelmiyor sürekli sıkıntılı. Modemdeki ışıklar sabit yanıyor ama internete erişemiyorum (çoğu zaman elektrik kesintisi olup elektrikler geri gelince oluyor). Ben de her seferinde modem ve ankastreden gelen kablo arasındaki bağlantı mı gitti diye düşünüyorum. Malum Turknet bağlayınca ev tesisatını kendimiz hallediyoruz. Modeme bağlı olan DSL kablosu cok ince tellere sahip ve koptu kopacak gibi ben de bu DSL kablosunu kaldırıp ankastreden gelen kablonun ucuna 6 pinli jak takıp modeme bağlasam olur mu diye düşünüyorum. Benim ankastreden gelen kabloda 4 tel var bunu nasıl yaparım yardımcı olursanız sevinirim. Internetten de bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. En azından bağlantıda sorun olmazsa İnternet arızamın altyapıdan kaynaklı olduğundan emin olabilirim. Bu arada ınternet hızım 35 mb geliyor bugün biraz sorunluydu kabloları tekrardan bağladım ama bu sefer de 26 olan pingim 100'lerdeydi simdi yavaş yavaş iniyor en son 60 çıktı (3-4 saat içindeki gözlem).

Bağlantı bu şekilde tabi siyah bantla bağlıyorum.

7aoo0m.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı