ADSL modem ile 35 Mbps hız alınabilir mi?

totoco

Decapat
Benim oturduğum mahallede sonunda altyapı yükseltildi 13 Mbps alıyordum şu an 35 Mbps alabilirim ama bir sorum olacak. Bende ADSL modem var ama TürkNet'in sitesinden 35 Mbps'e geçiş yapmak istediğimde VDSL modem lazım diyor. Alacağım internet 35 Mbps. İnternetten modemin bilgilerine baktığımda 72 Mbps hıza kadar kablosuz veri taşıyabilirsiniz diyordu. Bu modemle 35 Mbps alabilir miyim? Modemi: Air 5341 (Çok anlamıyorum modemlerden belli olmuştur zaten)

Çözüm
72 Mbps olan Wi-Fi ağ bağlantısı hızıdır, hat hızı değildir. VDSL hat için VDSL modem kullanmalısınız.
72 Mbps olan Wi-Fi ağ bağlantısı hızıdır, hat hızı değildir. VDSL hat için VDSL modem kullanmalısınız.

Çözüm
ADSL modemde en fazla 16 Mbps hız değeri alırsınız. VDSL Modem şart. Çok para vermek istemezseniz Letgo gibi sitelerden ikinci el Modem alabilirsiniz.

Eğer modem arıyorsanız kendi kullandığım modemi önerebilirim. ASUS DSL-AC51 ileriye dönük bir modem eğer ilerde fibere geçiş yapsanız bile kullanabilirsiniz. Ayrıca sık sık güncelleme alması çok hoş.

Eğer modem arıyorsanız kendi kullandığım modemi önerebilirim. ASUS DSL-AC51 ileriye dönük bir modem eğer ilerde fibere geçiş yapsanız bile kullanabilirsiniz. Ayrıca sık sık güncelleme alması çok hoş.
Güzel bir modeme benziyo bunu alabilirim ama bazı yorumlarda çekim gücü az diyorlar yan odadan story yüklenmiyor vs. diyolar ama bazıları da çok iyi diyor arada kaldım sizin kullandığınız modemin wifisi nasıl?
Mesela hem VDSL hem ADSL yani geri dönüşlü modemlerde var. Örnek kullandığım TP-Link TD-W9970.
Üstteki asus modelini görmeseydim bunu düşünüyodum ama şuan ikisi arasındayım teşekkürler.

Güzel bir modeme benziyo bunu alabilirim ama bazı yorumlarda çekim gücü az diyorlar yan odadan story yüklenmiyor vs. diyolar ama bazıları da çok iyi diyor arada kaldım sizin kullandığınız modemin wifisi nasıl?

Üstteki asus modelini görmeseydim bunu düşünüyodum ama şuan ikisi arasındayım teşekkürler.
Söyleyişlere aldanma apartman önüne çıkıyorum oradan bile çekiyor :D Onu söyleyenlerin internet hızları düşüktür şuan Superonline firmasının 50MBPS download 5MBPS upload tarifesindeyim hiç bir şekilde problem yaşamıyorum 7 aydır.

Söyleyişlere aldanma apartman önüne çıkıyorum oradan bile çekiyor :D Onu söyleyenlerin internet hızları düşüktür şuan Superonline firmasının 50MBPS download 5MBPS upload tarifesindeyim hiç bir şekilde problem yaşamıyorum 7 aydır.
Konudan ayrı bir şey daha sorucam ben 13 mbps alıyorum ama steamde oyun indirirken bunun en fazla 2 mbpsini kullanabiliyorum. En fazla 2mbpsle iniyor oyun yani 13ü tamamen kullanamasamda en az 5-6 mbps kullanmak istiyorum bu ayarlanabilir mi nasıl yapılır biliyor musun?

Hat fibere geçiş yapınca VDSL modem işe yaramıyor mu?

Geri
Yukarı