ADSL Modem Önerisi

Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar forumdaşlar, uzaktan eğitim dönemi olduğundan mobil veriyle baş edemiyoruz. Eve internet bağlatmaya karar verdik ama çok gelişmiş bir yerde oturmadığımızdan internet altyapısı ve hızları belli, 16 Mbps hız alacağım.
Türknet müşteri hizmetleriyle görüştüm ve onların modemini(420 TL) almam gerekmediğini, alacağım hızı destekleyecek bir modemin yeterli olacağını söylediler. Dolayısıyla bana 16 Mbps hızı destekleyebilecek, görece güzel bir Wi-Fi'a sahip en fiyat/performans modem gerek. Önerilerinizi bekliyorum.

Keenetic extra DSL. Hem ADSL hem de VDSL altyapılar için kullanılabiliyor. Kanalda mevcut incelemesi.
Hocam kusura bakmayın bütçe belirlemedim ama fiyatlar hakkında pek bir fikrim de yoktu. Olabildiğince ucuz ve ihtiyaçlarımızı görecek bir cihaz yetecektir bize. Türknet'in modemi pahalı geldiği için istemiyorum bu arada. Daha önce de Türk Telekom'un kendi verdiği modemi kullanmıştım o yüzden cidden çok kaliteli bir modeme ihtiyacım var mı bilemiyorum.

Merhabalar forumdaşlar, uzaktan eğitim dönemi olduğundan mobil veriyle baş edemiyoruz. Eve internet bağlatmaya karar verdik ama çok gelişmiş bir yerde oturmadığımızdan internet altyapısı ve hızları belli, 16 Mbps hız alacağım.
Türknet müşteri hizmetleriyle görüştüm ve onların modemini(420 TL) almam gerekmediğini, alacağım hızı destekleyecek bir modemin yeterli olacağını söylediler. Dolayısıyla bana 16 Mbps hızı destekleyebilecek, görece güzel bir Wi-Fi'a sahip en fiyat/performans modem gerek. Önerilerinizi bekliyorum.
Keenetic Omni DSL alabilirsin. ADSL bağlantı için gayet ihtiyaçlarını karşılayacak seviyede bir modem ve ayrıca devamlı yazılım güncellemesi de alıyor. Keza Omni DSL modeli de hem ADSL hem de VDSL destekliyor.

Elimde d-link dir 600 bir modem var işime yarar dersen kargoyu karşılar yada elden gelip alabilirsen ücretsiz verebilirim. Eski bir cihaz ama belki işine yarar.
Edit: Routermış bu pardon, o kadar eski ve unutmuşum ki yinede işine yarayan varsa verebilirim bu konu altında.

Dosya Ekleri

• IMG_20200927_131007.jpg
    IMG_20200927_131007.jpg
    162,4 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Asus DSL-N16 alabilirsin. Geleceğe yönelik olur.
Olabildiğince ucuz olması kriterim şu an. Çok özellikli olmasa da olur, bulunduğum yer küçük bir belde çünkü alabileceğim en yüksek hız 16 Mbps. Yani modemin bu hızı alması ve ortalama bir Wi-Fi gücü olması yeterli olacaktır.

TENDA D301 300Mbps ADSL2 + Modem/Router, 2x5DBi Anten
TENDA D301 300Mbps ADSL2 + Modem/Router, 2x5DBi Anten Fiyatı
Çekim gücü hakkında kötü bir yorum yok gibi, bu modem işimi görür gibi duruyor. Herhangi bir fikri olan var mı?

Son düzenleme:
Olabildiğince ucuz olması kriterim şu an. Çok özellikli olmasa da olur, bulunduğum yer küçük bir belde çünkü alabileceğim en yüksek hız 16 Mbps. Yani modemin bu hızı alması ve ortalama bir Wi-Fi gücü olması yeterli olacaktır.

D-link ya da TP-Link'in ADSL2 modemlerine bakın.

Geri
Yukarı