ADSL Saha Dolabından VDSL Saha Dolabına Geçiş

FastNN

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, (Kusura bakmayan hayat hikayem gibi anlattım biraz ancak daha iyi anlayabilmeniz için)

Yaklaşık 12 yıl boyunca Türk Telekom, 15 gün Superonline ve 7'sinde berri Netspeed abonesiyim. Türk Telekom aboneliğim boyunca her zaman ADSL altyapılarda bulundum ve taşındıktan sonra adresime VDSL veya Fiber çekildiğine şahit oldum. Türk Telekom aboneliğim boyunca çözüm bulamak yerine sürekli abone üzerine yıkan bir firma olduğunu anladım sadece bu zamana kadar Saha Ekipleri çok sevecen olarak yaklaştı oda yöresel bir şey diye düşünüyorum. Kendilerinde ki aboneliğimin ilk taahütünde Superonline geçtim ve daha rezil bir hizmet aldım ancak Türk Telekom alt yapısı üzerinden olduğun için suç bulamıyorum haklılar. İptal ettirdim ve tekrar Türk Telekom'a geçiş sağladım 3 ay sonra problemler başladı ve gene problem çözmek yerine problemleri bize yıkmaya başladılar 2 Nisan 2022'de Taahütüm bitti ancak bitmeden 1 hafta önce Saha Ekiplerine Bina Türk Telekom sorumluluğunun bittiği yerden modemime direk kablo çektirdim ve Netspeed'e geçtim kendilerine geçtiğim ilk gün Arıza Talebi açtım ve açmamdan 10 dakika bile geçmeden döndüler ancak babam ilgilenmiyorum diyerek bana yönlendirdi :D Her neyse bana döndükleri anda ilk önce hızımı limitlemek istediler çünkü Santralden gelen internet problemliydi ancak limitin dibindeydim zaten ben alıyorum 10, onlar diyor 8 bu şekilde kullanamayacağımı belirttim. Ardından bir talep açtılar nasılsa akşamına Noise Margin değerlerim 7.8'den 8.9'a kadar çıktı. Bunlar bittikten sonra tekrardan bir DSL problemi yaşadım ve bir Netspeed müşteri temsilcisi ile konuşurken yakınımda VDSL olduğunu belirttim ve bu max 80 metre veya 450 metre'de 2 saha dolabı var VDSL olmak üzere. Ardından kendisi Portumu oraya taşıyabileceklerini bunun için bir bildirim oluşturduklarını belirtti tabii Port Uygunluğuna göre ancak ben Numarasını veren bir saha ekibi arkadaşa sorduğumda bunun imkansız olduğunu hattımın ADSL kablolar olduğunu ancak arada böyle bir şey yaparsam kullanamayacağımı söyledi benim kafam karıştı bir imkansız oluyor veya bir oluyor kullanılmaz oluyor. @Ulunay hocam gibi bilgili kişiler bilgi verirse sevinirim. Network Alanında çalıştım ancak ilk defa böyle bir şey duydum..

Özür dilerim bu kadar uzun olduğu için :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı