Saha dolabından internet gelmiyor

AuroPick

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, dün öğlen saatlerinde internetim gitti ve bu civardaki herkesin de gitti. Mahalleye yeni saha dolabı koymuşlardı, portları oraya taşıdılar. Akşam 6 saatlerinde herkesin interneti geldi fakat bir saat sonra benim internetim tekrar gitti.

Arkadaşıma sorduğumda internetinin olduğunu söyledi.

Şu anda bana saha dolabından herhangi bir internet gelmiyor, yani DSL ışığı turuncu yanıp sönmüyor. Hiçbir ışık yok. Acaba saha dolabında ki portumda sorun mu var? Vodafone'u aradığımda (Vodafone ev interneti kullanıyorum) bölgenizde çalışma var dendi. Bölgemde çalışma varsa neden sadece benim internetim yok? 2 gündür internetim yok şu anda. Ne yapmalıyım? Saha ekibinin bu dolaba bakması için ne kime ulaşabilirim? Türk Telekom'u aradığımda bizden hizmet almadığınız için bir şey yapamayız dedi. Bu dolaplara Türk Telekom bakmıyor mu?

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-14_230953.png
    resim_2021-08-14_230953.png
    111,2 KB · Görüntüleme: 54
Türk Telekom zaten kendisini kullanmayanlara asla yardım etmez. Devre numaranızı bir şekilde öğrenip "123xxx devre numaralı Türk Telekom hattımda böyle böyle bir sorun var" derseniz yardım edebilirler. Başka operatör kullandığınızdan falan asla bahsetmeyin.

Türk Telekom zaten kendisini kullanmayanlara asla yardım etmez. Devre numaranızı bir şekilde öğrenip "123xxx devre numaralı Türk Telekom hattımda böyle böyle bir sorun var" derseniz yardım edebilirler. Başka operatör kullandığınızdan falan asla bahsetmeyin.
Devre numara mı nasıl öğreneceğim hocam?

Merhaba, dün öğlen saatlerinde internetim gitti ve bu civardaki herkesin de gitti. Mahalleye yeni saha dolabı koymuşlardı, portları oraya taşıdılar. Akşam 6 saatlerinde herkesin interneti geldi fakat bir saat sonra benim internetim tekrar gitti.

Arkadaşıma sorduğumda internetinin olduğunu söyledi.

Şu anda bana saha dolabından herhangi bir internet gelmiyor, yani DSL ışığı turuncu yanıp sönmüyor. Hiçbir ışık yok. Acaba saha dolabında ki portumda sorun mu var? Vodafone'u aradığımda (Vodafone ev interneti kullanıyorum) bölgenizde çalışma var dendi. Bölgemde çalışma varsa neden sadece benim internetim yok? 2 gündür internetim yok şu anda. Ne yapmalıyım? Saha ekibinin bu dolaba bakması için ne kime ulaşabilirim? Türk Telekom'u aradığımda bizden hizmet almadığınız için bir şey yapamayız dedi. Bu dolaplara Türk Telekom bakmıyor mu?
Devre numarasını Vodafone'un varsa online işlem merkezi gibi bir biriminden veyahut telefon yoluyla öğrenebilirsiniz ki bunun da garantisi olmayabilir açıkçası. Bölgenize en yakın TT müdürlüğüne de gidebilirsiniz ancak ben Ümit Önal'a detaylı bir mail atmanızı öneririm. Vodafone müşteri numaranızı da ekleyin isterseniz oraya ancak devre numarasını öğrenip oraya eklerseniz, daha kısa sürede yardımcı olabilirler diye düşünüyorum.

Mail'e, "TT müşterisi olmadığım için bana yardımcı olamayacaklarını söylediler ancak altyapı sorumlusu Turk Telekom'dur ve altyapı her zaman Turk Telekom'un elinde olduğundan ve tüm bakımlar vb. şeyler TT tarafından yapıldığından, ilgili arızaya da sadece TT müdahale edebildiğinden buna bakmakla yükümlü olan da yine TT'dir." diye de bir ek geçerseniz, yardımcı olabileceklerini düşünüyorum.

Ümit Önal Mail: -Silinmiştir-

Son düzenleyen: Moderatör:
Devre numarasını Vodafone'un varsa Online işlem merkezi gibi bir biriminden veyahut telefon yoluyla öğrenebilirsiniz ki bunun da garantisi olmayabilir açıkçası. Bölgenize en yakın TT müdürlüğüne de gidebilirsiniz ancak ben ümit önal'a detaylı bir mail atmanızı öneririm. Vodafone müşteri numaranızı da ekleyin isterseniz oraya ancak devre numarasını öğrenip oraya eklerseniz, daha kısa sürede yardımcı olabilirler diye düşünüyorum.

Mail'e, "TT müşterisi olmadığım için bana yardımcı olamayacaklarını söylediler ancak altyapı sorumlusu Türk Telekom'dur ve altyapı her zaman Türk Telekom'un elinde olduğundan ve tüm bakımlar vb. şeyler TT tarafından yapıldığından, ilgili arızaya da sadece TT müdahale edebildiğinden buna bakmakla yükümlü olan da yine TT'dir." diye de bir ek geçerseniz, yardımcı olabileceklerini düşünüyorum.

Ümit önal mail: -Silinmiştir-

Teşekkür ederim TurkNet şöyle bir şey paylaşmış herhalde devre numarası xDSL oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mail gönderdim bugün Türk Telekom müşteri hizmetlerinden aradılar.

Yine yardımcı olamayacaklarını söylediler. Sizin Vodafone'a söylemeniz lazım onlar söyleyince bizim ekiplerimiz saha dolabında sıkıntı var mı diye bakalar sıkıntı yoksa telefon kutusuna Vodafone bakar gibi bir şeyler söyledi.
Şimdi Vodafone CEO'suna mail atacağım mail adresini biliyor musunuz?

Geri
Yukarı