ADSL2+ modem 16 Mbps'den daha yüksek hızları destekler mi?

Ryhmi

Hectopat
Modemimin modeline baktığımda 300Mbps yazıyor ve ADSL2+ desteği var, (VDSL yok) ama internette başka yerlere bakdığımda ADSL2+ modemlerin en fazla 24Mbps destekleyebileceği yazıyor. Örneğin Vodafone'da 50Mbps ADSL internet gördüm, modemim 300Mbps desteklediği yazıyor ama internete baktığımda da dediğim gibi.

Şu an Millenicom 16Mbps kullanıyorum yetmediği için internetimi değiştirmeyi düşünüyorum ama bu modem yeterli mi bilmiyorum.(Eğer ADSL50MBPS paket yaparsam.)

Modemin modeli ZyXEL p-1302-T10D v3:

Ayrıca genelde kablo ile kullanıyorum interneti belki bir fark yaratır diye bilgilendirmiş olayım.

Santrale yakınlığım 230M civarında.

Son düzenleyen: Moderatör:
50Mbps ADSL diye bir internet altyapısı yok. VDSL o. 24 Mbps Adsl de ülkemizde verilmiyor. 20Mbps üzeri her internet için yeni bir VDSL modem almalısınız. Keenetic marka öneridir.

Modemimin modeline baktığımda 300Mbps yazıyor ve ADSL2+ desteği var, (VDSL yok) ama internette başka yerlere bakdığımda ADSL2+ modemlerin en fazla 24Mbps destekleyebileceği yazıyor. Örneğin Vodafone'da 50Mbps ADSL internet gördüm, modemim 300Mbps desteklediği yazıyor ama internete baktığımda da dediğim gibi.

Şu an Millenicom 16Mbps kullanıyorum yetmediği için internetimi değiştirmeyi düşünüyorum ama bu modem yeterli mi bilmiyorum.(Eğer ADSL50MBPS paket yaparsam.)

Modemin modeli ZyXEL p-1302-T10D v3:

Ayrıca genelde kablo ile kullanıyorum interneti belki bir fark yaratır diye bilgilendirmiş olayım.

Santrale yakınlığım 230M civarında.

300 Mbps kastettiği local ağda dosya transfer hızını yani modem üzerinden farklı bir cihaza 300 Mbps kadar ver transferi yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı