ADSL'den VDSL'e geçiş nasıl oluyor?

Retse

Kilopat
Daha fazla  
ADSL'den VDSL'e geçiş yapmak istiyorum, müşteri hizmetlerini aradığımda altyapımın desteklediğini söyledi. VDSL'in tam olarak nasıl işlediğini bilmiyorum fakat benim internet ankastre, kabloları vesaire oldukça eski. VDSL için ayrı bir hat döşeme var mı? Şuan 16mbit tarifede 12.5mbit alıyorum. Herhangi bir kesinti yaşamıyorum. Ben VDSL'e geçersem süreç nasıl işleyecek? Müşteri hizmetleri ile konuşunca 2 hafta dendi fakat internette okuduklarıma göre insanlar 10 dakika içinde VDSL sisteme geçiş yapabiliyormuş. Şimdi bayram tatili derken internetsiz kalmakta istemiyorum.

Siz hiçbir şey yapmayacaksınız otomatikman geçiyor kendisi. Modem sadece ADSL destekliyse interneti kullanamayacaksınız. Kablolar eskiyse de gelen hız biraz düşük olabilir.

Bende VDSL geçiş yaparken internet kesileceğini söylediler ama kesinti olmadı başvuru yaptıktan birkaç gün sonra internet gitti modemi ADSL versiyonunu VDSL olarak yeniden kurunca kullanmaya başladım.

ADSL'den VDSL'e geçiş yapmak istiyorum, müşteri hizmetlerini aradığımda altyapımın desteklediğini söyledi. VDSL'in tam olarak nasıl işlediğini bilmiyorum fakat benim internet ankastre, kabloları vesaire oldukça eski. VDSL için ayrı bir hat döşeme var mı? Şu an 16Mbit tarifede 12.5Mbit alıyorum. Herhangi bir kesinti yaşamıyorum. Ben VDSL'e geçersem süreç nasıl işleyecek? Müşteri hizmetleri ile konuşunca 2 hafta dendi fakat internette okuduklarıma göre insanlar 10 dakika içinde VDSL sisteme geçiş yapabiliyormuş. Şimdi bayram tatili derken internetsiz kalmakta istemiyorum.

VDSL ile ADSL arasında fark yok sistem olarak.
Eğer altyapınız ve modeminiz uygun ise geçebilirsiniz.

Sokağınızda eski tip telefon kabinleri yerine yeni tip içinde elektrik saati olan tip7 ve tip 23 kabin var ise VDSL alabilirsiniz demektir.

Modemim VDSL destekliyor, müşteri hizmetleri altyapımın desteklediğini söyledi. Kabin çok eski, yaklaşık 10 senesi vardır, fakat sistem olarak aynı işliyorsa herhangi bir internet kesintisi yaşamam sanırım.

VDSL ile ADSL arasında fark yok sistem olarak.
Eğer altyapınız ve modeminiz uygun ise geçebilirsiniz.

Sokağınızda eski tip telefon kabinleri yerine yeni tip içinde elektrik saati olan tip7 ve tip 23 kabin var ise VDSL alabilirsiniz demektir.

Burası kafamı karıştırdı sadece. VDSL almam için kabinin de mi desteklemesi gerekiyor?

Modemim VDSL destekliyor, müşteri hizmetleri altyapımın desteklediğini söyledi. Kabin çok eski, yaklaşık 10 senesi vardır, fakat sistem olarak aynı işliyorsa herhangi bir internet kesintisi yaşamam sanırım.

Burası kafamı karıştırdı sadece. VDSL almam için kabinin de mi desteklemesi gerekiyor?

Şöyle açıklayalım VDSL alabilmek için sokaklardaki saha dolabına kadar fiber saha dolabı ev arası ise bakır olması lazım.
Benim bahsettiğim dolaplar fiber dolap ama eski tip kabinler fiber değil bakır olur bakır altyapıda ise sadece ADSL alabilirsiniz.

Bölgenizde VDSL var mı yok mu en basit bu şekilde anlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı