ADSL'den VDSL'ye geçiş kaç gün sürer?

FaLSe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar TTNET ADSL 16 MB paketini kullanıyordum. ADSL'den VDSL'ye geçtim az önce yine TTNET 35 MB sınırsız kotasız paketi 140 TL. VDSL portu boşmuş ve modemimde destekliyor. Müşteri hizmetlerinde ki arkadaş 2 ile 7 gün arası sürer fakat bu süre zarfında internetiniz kesik olacak dedi. 2-3 saat oldu geçeli paketim de iptal olmadı internetim de kesilmedi. Tahmini süre ne kadar olur? Bilgisi olan söylerse sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar TTNET ADSL 16 MB paketini kullanıyordum. ADSL'den VDSL'ye geçtim az önce yine TTNET 35 MB sınırsız kotasız paketi 140 TL. VDSL portu boşmuş ve modemimde destekliyor. Müşteri hizmetlerinde ki arkadaş 2 ile 7 gün arası sürer fakat bu süre zarfında internetiniz kesik olacak dedi. 2-3 saat oldu geçeli paketim de iptal olmadı internetim de kesilmedi. Tahmini süre ne kadar olur? Bilgisi olan söylerse sevinirim. Teşekkürler.
Aynı operatör içerisinde geçiş yapılana kadar internet kesilmiyor. Müşteri hizmetleri yanlış söylemiş. Ben de zamanında ADSL'den VDSL'e geçiş yaptım sadece port bağlantısı yapılırken 10 dakika gitti internetim.

@Asdasgudas @desperado38600
Kontrol ettim fakat geçiş yapılmamış. Emin misiniz hocam bir kere daha aradım müşteri hizmetlerini farklı bir arkadaş da kesilecek gibisinden konuştu? Nasıl öğrenebilirim başka şekilde?
Port yoksa ne kadar sürer acaba bilginiz var mı? Port açılmasımı gerekiyor nasıl işliyor süreç?

İnternet hattınızın bağlı olduğu saha dolabı hem ADSL hem VDSL destekliyorsa, normal şartlarda 10 dakika içerisinde geçiş yapabilmeniz gerekiyor. Daha önce ben de VDSL alt yapısına geçmek istediğimde sürecin 2 hafta sürebileceğini ve bu süre zarfında internetimin kesileceğini belirttiler, ben kabul etmeyip müşteri hizmetlerini tekrar aradım ve yaklaşık 5-10 dakika içerisinde VDSL alt yapısına geçiş yapabildim.

Geri
Yukarı