ADSL'i VDSL'e Çevirmek

CrazueLz

Hectopat
Daha fazla  
24 ay öncesinde Türk Telekom 4Mbps interneti kullanmaya başladım. 2020 yılının haziran ayında taahütüm bitmek üzere. Bitmeden önce cayma bedelini karşılayan Millenicom'a başvuru yaptık. Millenicom VDSL bağlantı ile 35Mbps hız vereceklerini söyledi. Tamam dedim ve paketi onayladım. Teknik ekip geldi ve devam eden Türk Telekom internet bağlantım üzerine hat değerlerini değiştirerek Millenicom'a çevirdi. Gelen arkadaşa ısrarla VDSL kurulacak dememe rağmen bugün modem arayüzü üzerinden kontrol ettiğimde ADSL bağlantı gözüküyordu. Bugün itibarı ile 08.05.2020 Millenicom internet aktivasyonum gerçekleşti. Millenicom'un benim için kullanacağı ID ve şifreler mesaj ile tarafıma iletildi. Modem arayüzüne baktığımda (TP-Link TD-W9970) otomatik olarak Millenicom'un kullanıcı adı ve şifreleri atanmış. Fakat hız problemi sebebi ile manuel olarak kendim kurmak istedim. Modem arayüzünden fabrika ayarlarına sıfırladım ve baştan kurulum yaparak XXX@milenicom kullanıcı adını ve şifresini girerek kurulumu gerçekleştirdim. Aktivasyon mesajı üzerine gidip Türk Telekom aboneliğimi iptal ettirdim. Tahminimce aynı port üzerinden Millenicom ve Türk Telekom aynı bağlantıyı gerçekleştiriyordu fakat Türk Telekom aboneliğimi iptal ettirdiğimde internet bağlantım kesildi ve DSL hatası almaya başladım.

Son düzenleme:
24 ay öncesinde Türk Telekom 4mbps interneti kullanmaya başladım. 2020 yılının haziran ayında taahütüm bitmek üzere. Bitmeden önce cayma bedelini karşılayan Millenicom'a başvuru yaptık. Teknik ekip geldi ve devam eden Türk Telekom internet bağlantım üzerine hat değerlerini değiştirerek Millenicom'a çevirdi. Bugün itibarı ile 08.05.2020 Millenicom internet aktivasyonum gerçekleşti. Millenicom'un benim için kullanacağı id ve şifreler mesaj ile tarafıma iletildi. Modem arayüzüne baktığımda (TP-LINK TD-W9970) otomatik olarak Millenicom'un kullanıcı adı ve şifreleri atanmış. Fakat hız problemi sebebi ile manuel olarak kendim kurmak istedim. Modem arayüzünden fabrika ayarlarına sıfırladım ve baştan kurulum yaparak xxx@milenicom kullanıcı adını ve şifresini girerek kurulumu gerçekleştirdim. Aktivasyon mesajı üzerine gidip Türk Telekom aboneliğimi iptal ettirdim. Tahminimce aynı port üzerinden Millenicom ve Türk Telekom aynı bağlantıyı gerçekleştiriyordu fakat Türk Telekom aboneliğimi iptal ettirdiğinde internet bağlantım kesildi.
Hocam 4mbbit ile iyi dayanmissiniz. ☹
Size yardımcı olacak biri biliyorum;
@lieanddippydeath
@181272

Son düzenleme:
Millenicom ile irtibata geçin. Sorunu onlar çözebilir.

Çağrı Merkezi
Bireysel: 0850 333 0 333

WhatsApp Destek Hattı
0539 333 0 333

Ücretsiz Çağrı Merkezi
0850 433 04 03

Dostum buradaki numaralardan iletişime geçmeyi dener misin?
İnşallah fiziksel bir sıkıntı değildir.
Çağrı merkezini gün içerisinde en az 5 kere aradım. Tek yaptıkları arıza kaydı oluşturmak. Düne kadar bağlantımda problem yoktu fakat bugün Türk Telekom aboneliğimi iptal ettirdiğimde internetim kesildi. Yani bu andaval teknik ekip kurulumu yaparken Türk Telekom üzerinde bırakmış portu.

Ayrıca bana VDSL kurulum ile 35Mbps hız vereceğini söyleyen Millenicom, kurulumu yapacak teknik ekibi yolladığında kurulumu yapan arkadaşa ısrarla VDSL kurulum yapılacak dedim. Fakat bugün modem arayüzüne girdiğimde ADSL bağlantının aktif olduğunu VDSL'in devre dışı olduğunu görüyorum.

Yani bu andaval teknik ekip kurulumu yaparken Türk Telekom üzerinde bırakmış portu.
Bende de aynı sorun olmuştu.
Gelip kurulumu yapmışlardı ardından 5 dakika sonra internet gitmişti. Sonra çözüm ararken bir baktım kullanıcı adı ve şifre değişmiş. Belki de sizde de aynı sorun vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Komik olan ayrı bir konu ise Millenicom internet sitesi üzerinden hesabıma girdiğimde aktivasyon tarihi (08.05.2020) öncesinde 17 GB civarı veri kullanılmış olması. Aktivasyondan hemen sonra ise 3 GB'a yakın veri kullanılmış ki ben aktivasyon sonrasında 4Mbps hız görmeye devam ettim. Ayrıca hiçbir indirme işlemi de yapmadım. Ekran alıntılarını da aşağıdaki ekte paylaştım.

111.PNG

222.PNG

Sorun tahmin ettiğim gibi Türk Telekom firmasından kaynaklıymış. Bugün içerisinde Türk Telekom firması teknik ekibi gelip port üzerinde düzeltme yaptı ve Millenicom 35mbps VDSL paketimi anında kullanmaya başladım. Paket aynen vaat edilen gibi herhangi bir hız düşüklüğü yok. Hatta 40mbps kullanıyorum diyebilirim paketin üstünde bir hizmet alıyorum. Bu konuda ilgilenen tüm forum üyelerine de teşekkür ederim.
Bende de aynı sorun olmuştu.
Gelip kurulumu yapmışlardı ardından 5 dakika sonra internet gitmişti. Sonra çözüm ararken bir baktım kullanıcı adı ve şifre değişmiş. Belki de sizde de aynı sorun vardır.
Dün kullanıcı adı ve şifre Millenicom tarafından mesaj ile bana iletildi. Modem arayüzünde sıfırdan manuel kurulumu zaten bana yönlendirdikleri id ve şifre ile sağladım. Türk Telekom'un abonelik iptali üzerine tüm bu yaşananlar oldu. Türk Telekom'un porta müdahalesi sonucu bu problemlerle karşılaştım. Türk Telekom'un abonelik iptali sonrası port üzerinde uyguladığı haksız işlem sonucunu da kendi teknik ekipleri bir gün sonra düzeltti. Ne gerek vardı bütün bunlara diyip Türk Telekom'a yolun açık olsun diyorum. Türk Telekom ile ilişiğim tamamen kesildi ve şuan için bir problem yok. Millenicom'un bana vaat etmiş olduğu paketi fazlasıyla kullanıyorum bugün itibariyle.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı