Çözüm Adultube.info virüsünü kaldırma

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Bu virüs bilgisayarınızdaki DNS sunucusunu değiştirip web'de gezinirken karşınıza müstehcen siteler çıkartıyor.

Modemin DNS ayarlarını değiştirip 5.175.225.188 yapıyor.

Çözüm için iki işlem yapmak gerekiyor.

İlk olarak:
  • Modemin arabirimine girin. Genelde 192.168.2.1.
  • Kullanıcı adı: admin
  • Şifre: ttnet (Sorun aslında şifrenin değiştirilmemiş olması. Mümkünse şifreyi değiştirin.)
  • DNS adresi eğer 5.175.225.188 ise bunu silin ve Türk Telekom DNS veya Google DNS kullanın.
İkincisi:

Bu aracı indirin ve çalıştırın:

Telecharger.malekal.com » Zoek

Son düzenleme:
Merhaba Recep Bey,

Verdiklerinizi deneyeceğim fakat bu bela iphone ve samsung telefonlarda ve mac bilgisayarda da karşıma çıkıyor. Windows yüklü bilgisayarımda bunu halledersem diğer platformlarda da çözmüş olur muyum? Diğer platformlar için ne yapmalıyım? Ayrıca verdiğiniz bu programı internet bağlantısını kesip mi çalıştırmalıyım yoksa internete bağlıyken mi?

Şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:
Modemimin dns ayarları değişmemişti. Belirtilen değişiklikleri aynen yaptım. Yani modem arayüz açılış şifresi admin idi onu değiştirdim. Modemimin dns ayarlarını google dns olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yaptım. Ardından "hijackthis.nl: Download zoek.exe version 5.0.0.0" programını indirdim ve 1 numaralı seçeneği çalıştırdım. Tarama bittikten sonra bilgisayar kapanıp açıldı. Ancak google chrome'dan internete girdiğimde tekrar aynı şeylerle karşılaştım. Yani yaptıklarım çare olmadı.

Ne önerirsiziniz?

Complete Internet Repair ile İnternet Bağlantı Ayar Onarımı | Technopat Sosyal

Malwarebytes | Thank you for downloading Malwarebytes Anti-Malware

Aktif koruma amaçlı : www.360safe.com: 360 Internet Security

Bu üç yazılımı indir. İnternet bağlantısını kes. Sırasıyla önce MalwareBytes ile tarama yapıp zararlıları sil. Ardından Complete internet repair ile internet bağlantı protoküllerini onar. Sonra da 360 Internet Security güvenlik yazılımını kur ve hatta tarama yap. Ardından tekrardan internet bağlantını yap. Modeme girip fabrika ayarlarına geri yükle ve ayarlarını da sonradan yapılandır. Bu şekilde önce bilgisayarındaki zararlıları temizleyeceksin ardından modem arayüzünü.

Dediklerinizi birebir aynen yaptım. Öncelikle İnternet bağlantımı kesip MalwareBytes ile tarama yapıp zararlıları sildim. Ardından Complete internet repair ile internet bağlantı protoküllerini onardım. Sonra da 360 Internet Security güvenlik yazılımını kur ve full tarama yaptım. Ardından tekrardan internet bağlantımı yaptım. Modemi resetleyip fabrika ayarlarına geri yükledim ve ayarlarımı da sonradan yapılandırıp dns'leri google dns yani 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yaptım. Hatta modem açılış şifresi ve wifi şifremi bile değiştim Denemek için internette biraz dolaşınca haber sitelerinde falan yine aynı site açılmaya başladı.

Yani söylenen ve yaptığım hiçbirşey çare olmadı. Sorunum devam ediyor. Lütfen yardım edin.

Aynı modem üzerinden bağlanan cep telefonunda da durum aynı mı yoksa sadece bilgisayarında mı durum böyle ?

Ek olarak tarama sonucunda zararlı buldu mu , bulunduysa ne tür ?

Gerekirse TeamViewer üzerinden destek sağlarız.

Telefonlarda da bu virüs var. iPhone ve Samsung telefonda ayrıca iMac de de bu durum söz konusu. Windows yüklü bilgisayarımı açıp modemi kapattım ve sizin verdiğiniz programlarla 2 kez tarattım ilk taramalarda bazı şeyler buldu ve sildi. İkinci taramalarda bişey bulamadı. Bir an önce kurtulmak istiyorum. Ne olur yardım edin

Aynı durumdan ben de muzdarabim ve sorunun modemden kaynaklandığını düşünüyorum. Modeme rest attığım halde yine düzelmedi. Modeme format gibi bir şey yapabiliyor muyuz ? Yoksa evdeki her cihaza format mı atmam gerek ? :(

Ve ayrıca artık adultube.info değilde adultube.su/videos açılıyor, Recep Bey'in dediklerini yaptım düzelmedi. Nasıl kurtulacağım bu illetten bilmiyorum. :(
Şimdilik modemde URL filtresi sayesinde sitenin içeriklerinin gözükmemesini sağlıyorum. Başka bir şey elimden gelmiyor. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı