Advanced Optimus ayarı açılmalı mı?

İşletim sistemi
Windows 10

YalpTurhan2125

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Rtx 4060 laptop
İşlemci
İ7 13650Hx
Biliyorsunuz Advanced Optimus diye bir ayar var BIOS'tan bunu açmalı mıyım kapatmalı mıyım? Oyun performansı için soruyorum.

Tam tersi düşürüyor hemde en az 10 20 fps kapatınca fps çok yükseldi.
Kusura bakmayın çok özür dilerim yanlış bilgi için. Laptop'unuzun modeli nedir söyleyebilir misiniz? Advanced Optimus, Normal Optimus'un gelişmiş halidir adı üstünde. NVIDIA Optimus başarısız bir teknoloji olsa da Advanced Optimus ile bu sorun çözülmüştür ve bu ayarın zararı olmaması lazımdı. Ama tabii yine de siz açınca performans düşüşü yaşamışsınız. Nedeneni bilmiyorum tekrardan özür dilerim.

Kusura bakmayın çok özür dilerim yanlış bilgi için. Laptop'unuzun modeli nedir söyleyebilir misiniz? Advanced Optimus, Normal Optimus'un gelişmiş halidir adı üstünde. NVIDIA Optimus başarısız bir teknoloji olsa da Advanced Optimus ile bu sorun çözülmüştür ve bu ayarın zararı olmaması lazımdı. Ama tabii yine de siz açınca performans düşüşü yaşamışsınız. Nedeneni bilmiyorum tekrardan özür dilerim.
G15 5530

Açıklamasını buldum açılınca pil ve performans arasındaki dengeyi sağlıyor kapatınca ise tam performans çalışıyor ve fps e çok fena etki ediyor bu ayarı kapatmadan 4 GB lık oyunları bile oynayamazsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı