Advanced System Care Temizlik Sonrası Açılışta Yavaşlama Sorunu

Sytra

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim bilgisayar 6,5 yıllık bir bilgisayar ve tahmin edebileceğiniz üzere bilgisayara birçok oyun, program vs. yüklendi silindi ve haliyle kayıt defterinde bir çok gereksiz şeyler oluştu ben de tesadüf eseri bir program buldum sonu systemcare olan orda tarama yaptırdım ve 14 bin hata bulup düzelttiğini söyledi ama gelin görün ki bilgisayar o günden sonra başlarda yavaş açılmaya (20-30-40sn normalde 15snde hazır olurdu) başladı. Ben hemen programa suç atmak istemedim belki içindeki kirdendir dedim temizledim bilgisayarı. Şimdiyse 1-2 dakikaya ancak açılıyor son günlerde sürekli windows hata ile karşılaştı diyor. Bilgisayar açılıp kendine geldiğinde hiç bir sıkıntım yok ama bu açılma süreleri sürekli artışta ne gibi bir çözüm önerebilirsiniz?
(Not: Sistemde SSD yok normal HDD var.)

Şu programı kullanmamanız gerektiğini kaç kez söyledik.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi
Bu linkteki anlatılanları uygulasanız gayet yeterli olacaktı.
Sistem geri yükleme noktası oluşturmuşsa o noktaya geri dönebilirsiniz.

bu işlemci çekirdekleri sayısı bende max. 4 seçiliyor seçmelimiyim yoksa 2yi seçsem daha mı sağlıklı olur?
Temp klasöründe 3bin öğe var bir silince bir sıkıntı çıkar mı?

bu işlemci çekirdekleri sayısı bende max. 4 seçiliyor seçmelimiyim yoksa 2yi seçsem daha mı sağlıklı olur?
Temp klasöründe 3bin öğe var bir silince bir sıkıntı çıkar mı?
Temp klasörü önbellektir genelde sorun çıkmaz. Çekirdek sayısında en çok kaçsa onu seçin demiş, 4 ise 4 seçin. Yıllarca ASC kullandım hiç sorun yaşamadım ama artık bilgisayarım eskidiği için arka planda hiç bir programı açık tutmuyorum. Bu programda tek yaşadığım sorun otomatik tarama yapıp yük bindirmesiydi otomatik açılmasını kapatınca oda düzelmişti. Hala arada bazen araçları için yüklerim.

Windows 10 kullanmıyorsanız Windows 10a geçin.
Aldığımdan beri format atmadım son bir ay öncesi hariç ssd olmamasına rağmen gayet hızlı açılıyor hızlı tepki veriyordu(açılıp kendine geldiğinde halen hızlı tepki veriyor) bilgisayar orjinalliğini korusun istiyorum eski deneyimlerinden öğrendiğim bi kere format atarsan ikinciside gelir bu yüzden düşünmüyorum.

Aldığımdan beri format atmadım son bir ay öncesi hariç ssd olmamasına rağmen gayet hızlı açılıyor hızlı tepki veriyordu(açılıp kendine geldiğinde halen hızlı tepki veriyor) bilgisayar orjinalliğini korusun istiyorum eski deneyimlerinden öğrendiğim bi kere format atarsan ikinciside gelir bu yüzden düşünmüyorum.
Formattan korkmanıza gerek yok parça değişimi değil bu ama tabi format atanın pc bilgisinede bağlı bu yoksa her formatta yarım driver saçma program kuruyorsa sorun olur. Benim tavsiyem içindeki lisansı sakladığınız sürece gerekirse format atmanız yönünde. Ayrıca Windows 10'a geçmek içn format atmanıza gerek yok yükseltme yapabilirsiniz. Windows 10'da eski sistemlerde bile windows yüklenmesi 2-5sn civarıdır. Arka planda çalışan programları kontrol edin açık olan ne varsa kapatın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı