AdwCleaner'ın ASC'yi virüs olarak algılaması

Sorunlu11

Hectopat
Adw ile bilgisayarı tarattım ve bakım programı olan Advance System Care'i virüs diye algılayıp sildi. Hem de tamamen. Halbuki programı daha yeni kurmuştum. Neden böyle oldu? Yanlışlık mı yoksa kalitesizlik mi? Başka önerebileceğiniz Malware temizleme programı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malwarebytes ürünlerinin ASC programını virüs algılamasının sebebi IObit firmasının Malwarebytes'in veritabanını çalması iddiası yüzündendir. Çoğu AV firması olayın yeni olduğu zamanlar IObit ürünlerini zararlı olarak veritabanlarına tepki amaçlı olarak ekledi ayrıca güvenilir indirme siteleri ise sahtekar yazılımlar kategorisine ekledi.

Eskiden bende ASC kullanıyordum ama hızlandırmak yerine genellikle bilgisayarın çökmesine sebebiyet verir, kayıt defterini bozardı.

Bakım programları kullanarak sistemi bozmak yerine şu rehberden faydalanarak bilgisayarınıza bakım yapabilirsiniz.

Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı