Aegis 2133MHz CL15 ve 2400 MHz RAM uyumu

Bütçe
350

brsydn34

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Web Programcılığı
Öncelikle herkese selamlar.

B250M anakartım var ve şu an 8 GB RAM kullanıyorum.
Kullandığım RAM: GSkill 8 GB Aegis DDR4 2133MHz CL15 1.2v tek modül RAM.

Ekran Alıntısı1.PNG
Cpuz Görüntüsü:
3.PNG

Malum fiyatlardan ve 8 GB'ın da yetersiz kaldığı dönemden dolayı RAM'imi 16 yapacağım fakat;
Alacağım RAM'in özellikleri 2400MHz 1.2v CL değeri hakkında bir bilgi bulamadım.

Ekran Alıntısı2.PNG

Bu RAM'i alsam herhangi bir sorun yaşar mıyım? Eğer uyumsuz ise de uygun fiyatlı RAM bellek önerebilir misiniz? Bütçem ~350 TL.

Kısacası; mevcut bulunan RAM'den farklı MHz ve CL değerinde olan bir RAM'i sisteme takarsak çalışır mı?

Hocam, uyumsuzluk olabilir. Elinizdeki RAM'in aynısını bulmak zor. İmkan varsa satıp kit alın. Yoksa, ikinci el bile olsa aynısını alın.

Çalışabilir de, çalışmayabilir de. CL, MHz ve markası aynı olan RAM'ler bile çalışmayabiliyor çip farkından vs. dolayı. Aynısı yoksa farklı almaya mecbursun veya elindekini satıp dual channel RAM al.

Aynısından bulmam neredeyse imkansız, ikinci ele de güvenemiyorum. O zaman uyabilir dediğiniz bi ram de yoksa mecbur kit alma yoluna ilerlicez. Teşekkürler...

Yav al geç bunu, en kötü iade edersin. 14 gün koşulsuz şartsız iade hakkın var webden alışverişlerde.

Ben 2400 MHz 4 GB 1.2V CL15 RAM'le 3466 MHz 4 GB 1.36V CL16 RAM'i sorunsuz kullandım mesela. DDR4 bellekler seçici değil. Çoğu zaman sorunsuz çalışır.

Şu ana kadar 4-5 farklı belleği birlikte çalıştırmışımdır net.

Yav al geç bunu, en kötü iade edersin. 14 gün koşulsuz şartsız iade hakkın var webden alışverişlerde.

Ben 2400 MHz 4 GB 1.2V CL15 RAM'le 3466 MHz 4 GB 1.36V CL16 RAM'i sorunsuz kullandım mesela. DDR4 bellekler seçici değil. Çoğu zaman sorunsuz çalışır.

Şu ana kadar 4-5 farklı belleği birlikte çalıştırmışımdır net.
Sonradan aklıma bu da geldi. dediğiniz gibi alıp deneyeceğim eğer bir sorun olursa iade ederim. Aldıktan sonra buraya sonucu yazarım.

Sonradan aklıma bu da geldi. dediğiniz gibi alıp deneyeceğim eğer bir sorun olursa iade ederim. Aldıktan sonra buraya sonucu yazarım.
Uyumsuz olursa hatta iade etmek yerine eskisini satar bu aldığından bir tane daha alırsın. İkinci ele bulaşmamış olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı