Aerocool 400W PSU'dan ses geliyor ve bilgisayar açılmıyor

enesxq

Decipat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Flutter Developer
Merhaba, dün yine annemle bilgisayar kavgası yüzünden elimden alındı ve bilgisayarı alırken sinirden kabloları çekerken öyle bir çekmiş ki Ethernet kablosu bile fotoğraftaki gibi hale gelmiş. Aynı şekilde güç kablosu, USB kablolarını da söktü ve kasayı lavaboya koydu. Öbür gün bilgisayara güç kablosunu taktığımda, yani bilgisayara elektrik gittiğinde, bzzzz diye ses gelmeye başladı. Güç tuşuna basıyorum, açılmıyor. Sistemdeki PSU Aerocool 400W.
Ne yapabilirim veya kime yaptırabilirim? Elektrik işleri şakaya gelmez, korkuyorum biraz da.

Dosya Ekleri

• IMG20220106165954.jpg
    IMG20220106165954.jpg
    62,6 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG20220106170004.jpg
    IMG20220106170004.jpg
    296,5 KB · Görüntüleme: 27
Merhaba, dün yine annemle bilgisayar kavgası yüzünden elimden alındı ve bilgisayarı alırken sinirden kabloları çekerken öyle bir çekmiş ki Ethernet kablosu bile fotoğraftaki gibi hale gelmiş. Aynı şekilde güç kablosu, USB kablolarını da söktü ve kasayı lavaboya koydu. Öbür gün bilgisayara güç kablosunu taktığımda, yani bilgisayara elektrik gittiğinde, bzzzz diye ses gelmeye başladı. Güç tuşuna basıyorum, açılmıyor. Sistemdeki PSU Aerocool 400W.
Ne yapabilirim veya kime yaptırabilirim? Elektrik işleri şakaya gelmez, korkuyorum biraz da.
O da bir şey mi. Benimki laptopa vurup diskini kırmıştı.

Anneler... Her zaman duygularıyla hareket ederler... Geçmiş olsun. PSU kablosunu değiştir. PSU'ya zarar geldiğini düşünmüyorum. Veya lavaboya koydu demişsin içine su girmiş olabilir mi?

Evet muhtemelen su döküldü ama ıslak değildi dökülseydi yine de olabilir kardeşim lavaboda elini yıkarken 1,2 damla kaçmış olabilir.

Geri
Yukarı