Çözüldü Aerocool 500 W VX Plus PSU'lu sistem ne kadar elektrik tüketir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cem karacaer

Centipat
Herkese selam bugün yeni bir konu keşfettim ve biraz işkillendim masaüstü bilgisayar bileşenlerine göre aşırı bir elektrik faturası çıkartabiliyormuş sistemimi özet geçeceğim yardımcı olursanız sevinirim anakart Gigabyte B450M S2H ekran kartı RX570 8 GB işlemci Ryzen 3 1200 12nm af RAM 8 GB 3000MHz PSU yönünde ise 500 Watt Aerocool VX Plus serisi olması lazım bir sertifikası yok sanırsam 80+ falan yani korktum bir anda 1500'e kadar çıkabileceğini okudum elektrik faturasının sizce durum nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sisteminiz maksimum yükte aşağı yukarı 200 Watt çeker. PSU da bunu prizden 260 Watt civarı çekecektir. 10 saat tam yükte kullnansanız 2600Wh yani 2,6 kWh yapar. Aylık kaç saat kullanacağınızı hesaplayın.
Sonra şehrinizde 1kWh ın kaç paraya mal olduğunu öğrenin. Faturaya etkisini bu şekilde hesaplayabilirsiniz.
Sisteminiz maksimum yükte aşağı yukarı 200 Watt çeker. PSU da bunu prizden 260 Watt civarı çekecektir. 10 saat tam yükte kullnansanız 2600Wh yani 2,6 kWh yapar. Aylık kaç saat kullanacağınızı hesaplayın.
Sonra şehrinizde 1kWh ın kaç paraya mal olduğunu öğrenin. Faturaya etkisini bu şekilde hesaplayabilirsiniz.

Çözüm
Hocam gözünüzü bu kadar korkutmayın. Dediğiniz değer imkansız.

Yeni konular

Geri
Yukarı