Aerocool Aero One Eclipse kasa fan kontrol sorunu

DeepHorizon16

Hectopat
CPU fanını kontrol edebilmeme rağmen kasamın fanlarını kontrol edemiyorum. Kasanın kontrolcüsü üzerinden kontrolü anakarta aktarıyorum lakin kasa fanlarını ne BIOS üzerinden ne de ASRock'a-tuning üzerinden kontrol edemedim. RGB kontrolü gerçekleştirebiliyorum onda sorun yok ama hızları ayarlayamıyorum. Kontrolcüden uzanan 2 adet kablo var. 3 pin olanı ARGB Header'a bağladım. 4 pin olan kabloyu ise önce Chasis2 fan soketine, ardından chassis3 fan soketine, en sonunda ise CPU fan2 soketine bağladım lakin hiçbirinde kontrol edemedim. BIOS'da ayarlarda fan kontrollerini PWM de yaptım, DC de yaptım ama olmuyor. BIOS üzerinden fanları Full Speed'de çalıştırmaya çalıştım yine olmuyor. Sabit hızda dönüyor fanlar. A-tuning üzerinden fan testi yaptığımda ise dönmüyor olarak algılıyor yani 0RPM olarak gösteriyor. Aynı şekilde BIOS üzerinden de fan testi yaptığımda 0 RPM olarak gözüküyor? Yanlış yaptığım bir nokta mı var acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
ASRock Polychrome üzerinden ARGB girişi olan tarafından yapmak gerekiyor sanırım.
Program yüklü ancak herhangi bir şekilde kontrol edemiyorum. Sadece efektler ve efekt hızlarını kontrol edebiliyorum. Bios üzerinden kontrol yaptığımda da kasa fan hızlarını algılamıyor. 0 RPM olarak gösteriyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı