Çözüldü Aerocool Aero One frost egzoz fanı dönmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Bilgisayarı yeniden başlattım, şu an dönüyor ancak öncesinde dönmüyordu. Zaten bu sabah bilgisayarı açarken kasanın arka kısmında ışık gelip gitmişti, tabii kasam masanın altında olduğu için şimdi gördüm. Acaba neden böyle bir şey oldu?

IMG_20210113_211206.jpg

Dikkatlice bakın, fotoğrafta arka fanın dönmediğini fark edeceksiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer kalitesiz bir çoklayıcı kullanıyorsa bundan kaynaklanıyor olabilir. Ama kesin değil tabi ki.
Tamam hocam. Ankartta tek fan slotu ve tek RGB çıkışı var. Çoklayıcı veya kontrolcü var. Yoksa bu kadar fan çalışamaz. Kontrol edin. Egzoz fanını başka çıkışa takıp deneyin.
Şu mu oluyor çoklayıcı dediğiniz şey?

Tam hatırlamıyorum ancak bilgisayarcı montaj sırasında buna benzer bir şey takmış olabilir, zaten sistemin açılışında egzoz fanının FRGB'si biraz geç devreye giriyor.

Hocam, attığınız RGB çoklayıcı. Fan için değil.

Hocam, attığınız RGB çoklayıcı. Fan için değil.
Bu mu o zaman?

Diyelim ki bundan kaynaklanıyor, benim ne yapmam gerek? Ayrıca tüm fanların çalışması için fan çoklayıcı mı olması gerek? İlk defa böyle bir şey duyuyorum çünkü.

Hocam, attığınız gibi bir şey olabilir. Daha fazla çıkışı olan. Yapmanız gereken, egzoz fanı ile ön fanlardan birisinin yerini değiştirip denemek.

Hocam, attığınız gibi bir şey olabilir. Daha fazla çıkışı olan. Yapmanız gereken, egzoz fanı ile ön fanlardan birisinin yerini değiştirip denemek.
Eğer bir daha böyle bir şey olursa dediğin işlemi uygulayacağım, mesajı kaydettim şu an. Sistem açılışında egzoz fanının FRGB'sinin geç devreye girmesi bir sorun oluşturur mu?

Olmaz hocam. Dönsün yeter. Dönmezse sıkıntı. Isıyı atan o fan.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı